Jednou vetou

Po streľbe na Obchodnej ošetrili tri osoby, vrátane neplnoletého dievčaťa

Policajti a záchranári zasahujú po streľbe na Obchodnej ulici v Bratislave 31. mája 2019. FOTO TASR – Jaroslav Novák
V súvislosti s piatkovou streľbou na Obchodnej ulici v Bratislave ošetrila záchranná zdravotná služba tri osoby, vrátane neplnoletého dievčaťa. K jeho zdravotnému stavu sa vzhľadom na jeho vek nemôže vyjadrovať.

„Jeden z mužov je v kritickom stave a v umelom spánku, druhý zranený muž bol počas prevozu do nemocnice pri vedomí,“ povedala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

FOTO: Na Obchodnej ulici v Bratislave postrelili muža i 14-ročné dievča

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej ulici v Bratislave, sa začal pred Ministerstvom financií SR na Štefanovičovej ulici. Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva, kde pobodal príslušníka finančnej správy. Potvrdila to hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej, sa začal pred MF SR

Polícia ho následne dostihla na Obchodnej ulici, na výzvy policajtov nereagoval. Na jeho zastavenie použili služobnú zbraň. Polícia tvrdí, že postupovala tak, aby bola zabezpečená ochrana života a zdravia osoby, voči ktorej zasiahla. Pi zásahu poranili nezúčastnenú osobu, 15-ročné dievča. Informáciu polícia potvrdila na sociálnej sieti.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru