Jednou vetou

Po vyše 77 hodinách sa hasičom podarilo zlikvidovať veľký lesný požiar

Na snímke základňa hasičov počas akcie pri likvidácii požiaru lesa v nedostupnom teréne na kopci Veľký Gápeľ v katastri horehronskej obce Bystrá, okres Brezno v stredu 10. júla 2019.

foto: TASR - Prezídium HaZZ

Po viac ako 77 hodinách sa hasičom podarilo zlikvidovať rozsiahly lesný požiar na kopci Veľký Gápeľ v katastri nízkotatranskej obce Bystrá v okrese Brezno.

Hasiči miesto odovzdali pracovníkom Lesov SR, ktorí budú požiarisko monitorovať ešte niekoľko dní. Vo štvrtok večer informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

„Na mieste zostáva hadicové vedenie, ktoré bude možné v prípade opätovného rozhorenia požiaru okamžite použiť. Všetci zasahujúci príslušníci HaZZ postupne odchádzajú na svoje základne,“ uviedla Farkasová.

VIDEO: Po bitke futbalových fanúšikov v Bratislave zadržali takmer 80 ľudí

K rozsiahlemu lesnému požiaru v pásme nad kosodrevinou došlo v pondelok (8. 7.) popoludní. V stredu (10. 7.) po 11.00 h sa ho hasičom podarilo lokalizovať. Vo štvrtok ešte hasili skryté ohniská.

Práce boli náročné, horelo v nedostupnom teréne a príslušníci HaZZ pri likvidácii požiaru museli bojovať celé dni aj s 300-metrovým prevýšením.

Na uhasení sa podieľala viac ako sto profesionálnych a dobrovoľných hasičov, zamestnanci Lesov SR a výdatne pomohli vrtuľníky Letky Ministerstva vnútra SR a Letky Ministerstva obrany SR, ktoré oheň hasili zo vzduchu.

‼ Požiar lesa v katastri obce Bystrá je zlikvidovaný 🎉👏Hasičom sa po viac ako 77 hodinách od vzniku požiaru v…

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Štvrtok 11. júla 2019

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru