Jednou vetou

Po zrážke osobného vlaku utrpeli zranenia dve osoby

Pri zrážke osobného vlaku s lokomotívou sa zranili 2 osoby

foto: HaZZ

Košickí hasiči momentálne zasahujú pri zrážke osobného vlaku a lokomotívy, ku ktorej došlo vo štvrtok popoludní na železničnej stanici Košice-Staré Mesto. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová s tým, že dve osoby utrpeli zranenia rôzneho charakteru. Podľa jej slov bolo v osobnom vlaku v čase udalosti približne 50 cestujúcich.

aktualizované: 16:05

Podľa hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáša Kováča došlo k stretu osobného vlaku (Os) 6420 s posunovacím rušňom, a to zhruba o 14.13 h na takzvanom odchodovom zhlaví železničnej stanice Košice. Osobný vlak smeroval z Košíc do Moldavy nad Bodvou.

„Po tomto strete sa vykoľajil jeden z vozňov, ktorý zostal na kolesách, ale mierne naklonený. Vlakvedúci a jeden cestujúci boli ošetrení privolanou rýchlou zdravotnou pomocou, boli ľahko zranení. Dychová skúška bola pri rušňovodičovi negatívna. Príčina nehody sa vyšetruje,“ povedal pre TASR s tým, že sa uvažuje o viacerých možnostiach.

V súvislosti so zrážkou ZSSK odriekla okrem Os 6420 aj Os 6423 a Os 8811. Autobusovou náhradnou dopravou nahradili Os 6424 a Os 6427.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne