Jednou vetou

Počas Európskeho týždňa mobility bude zľava v autobusoch

Ilustračná foto

Pixabay.com

Vo vlakoch a prímestkých autobusoch budú v rámci Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra platiť zľavy. Pripravili ich samosprávne kraje spolu s Ministerstvom dopravy a výstavby SR.

„Som veľmi rád, že sa nám v spolupráci s ministerstvom dopravy podarilo pripraviť pre ľudí atraktívnu ponuku na cestovanie prímestskými autobusmi a vlakmi. Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zabezpečil, že počas Európskeho týždňa mobility môžu obyvatelia i návštevníci kraja cestovať prímestskými autobusmi so zľavou 50 percent. Budeme ďalej pracovať na tom, aby sa ľudia už nemuseli vracať späť do áut,“ povedal predseda Združenia samosprávnych krajov SK8 a predseda TTSK Jozef Viskupič.

V týchto autách sa naháňal Funes, alebo Bond. Milovníci Citroën si prišli na svoje.

„Európsky týždeň mobility nám dáva príležitosť a priestor, aby sme obyvateľom našich krajov ponúkli alternatívu k ich dennodennému dochádzaniu za prácou autom. Využívanie autobusovej či vlakovej dopravy sú šetrnejšie k životnému prostrediu a v mnohých prípadoch sú aj rýchlejšie, ako dochádzanie osobným vozidlom,“ doplnil Viskupič.

Bicykle sú pripravené, čo bude s cyklotrasami nikto netuší

Zámerom všetkých samosprávnych krajov je, aby boli moderné európske regióny, ktoré reflektujú na aktuálne trendy v oblasti dopravy. V čase, keď mnohé mestá majú problém s dopravou a ranné či poobedné kolapsy dopravy sú už neodmysliteľnou súčasťou života občanov týchto miest, chcú samosprávne kraje ponúknuť riešenia, ktoré pomôžu odľahčiť dopravu a majú aj priaznivejšie dosahy na životné prostredie. Samosprávne kraje intenzívne pracujú na tom, aby autobusová doprava alebo cyklodoprava boli pre ľudí dostupnými alternatívami verejnej dopravy.

Môže vás zaujímať

V Trnave pribudne ďalší cyklochodník s dĺžkou viac ako pol kilometra