Počas Európskeho týždňa mobility bude zľava v autobusoch

Ilustračná foto

Pixabay.com

Vo vlakoch a prímestkých autobusoch budú v rámci Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra platiť zľavy. Pripravili ich samosprávne kraje spolu s Ministerstvom dopravy a výstavby SR.

„Som veľmi rád, že sa nám v spolupráci s ministerstvom dopravy podarilo pripraviť pre ľudí atraktívnu ponuku na cestovanie prímestskými autobusmi a vlakmi. Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zabezpečil, že počas Európskeho týždňa mobility môžu obyvatelia i návštevníci kraja cestovať prímestskými autobusmi so zľavou 50 percent. Budeme ďalej pracovať na tom, aby sa ľudia už nemuseli vracať späť do áut,“ povedal predseda Združenia samosprávnych krajov SK8 a predseda TTSK Jozef Viskupič.

V týchto autách sa naháňal Funes, alebo Bond. Milovníci Citroën si prišli na svoje.

„Európsky týždeň mobility nám dáva príležitosť a priestor, aby sme obyvateľom našich krajov ponúkli alternatívu k ich dennodennému dochádzaniu za prácou autom. Využívanie autobusovej či vlakovej dopravy sú šetrnejšie k životnému prostrediu a v mnohých prípadoch sú aj rýchlejšie, ako dochádzanie osobným vozidlom,“ doplnil Viskupič.

Bicykle sú pripravené, čo bude s cyklotrasami nikto netuší

Zámerom všetkých samosprávnych krajov je, aby boli moderné európske regióny, ktoré reflektujú na aktuálne trendy v oblasti dopravy. V čase, keď mnohé mestá majú problém s dopravou a ranné či poobedné kolapsy dopravy sú už neodmysliteľnou súčasťou života občanov týchto miest, chcú samosprávne kraje ponúknuť riešenia, ktoré pomôžu odľahčiť dopravu a majú aj priaznivejšie dosahy na životné prostredie. Samosprávne kraje intenzívne pracujú na tom, aby autobusová doprava alebo cyklodoprava boli pre ľudí dostupnými alternatívami verejnej dopravy.

Môže vás zaujímať

Sezóna vonkajších alergénov skončila, nastupujú vnútorné, hlavne roztoče