Počas hokejových majstrovstiev pomáhajú aj informátori z DPB

Ilustračné foto.

Foto: TASR

V okolí Zimného štadiónu Ondreja Nepelu, Trnavského mýta a tiež na električkovej zastávke Odbojárov v Bratislave radia takzvaní informátori návštevníkom majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ako sa dostať čo najskôr do cieľa svojej cesty a tiež informujú o tom, ako sú posilnené linky MHD. Dopravný podnik Bratislava (DPB) chce aj týmto spôsobom zlepšiť informovanie verejnosti počas šampionátu.

Víkend prinesie oslavy Dňa rodiny a mnoho ďalších akcií!

DPB po skončení večerných zápasov zabezpečuje posilnenie dopravy autobusmi, trolejbusmi a električkami zo zastávok v okolí zimného štadióna či z Trnavského mýta.

„Navyše, od približne 18.00 h sa na zastávkach nachádzajú aj informátori DPB, ktorí radia cestujúcim. Svoje stanovištia opúšťajú až po ukončení posledného večerného zápasu a prepravenia cestujúcich tam, kam potrebujú,“ spresnil na svojom webe dopravný podnik.

Informátori zároveň verejnosť operatívne usmerňujú k prázdnejším častiam vozidiel MHD, aby bola preprava čo najkomfortnejšia. K dispozícii majú niektorí aj megafóny, ktoré slúžia na vyhlasovanie čísla linky a jej cieľa.

„Ak sa informátori osvedčia, budú nasadzovaní aj v budúcnosti, napríklad pri väčších výlukách MHD,“ deklaruje DPB.

Počas policajnej kontroly prišli dvaja taxikári o vodičský preukaz

Podnik zároveň doplnil medzi štadiónom a zastávkou Zimný štadión (smer Trnavské mýto) navigačné tabule na linky MHD pre lepšiu orientáciu cestujúcich.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku hostia Bratislava a Košice od 10. do 26. mája.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke na Mukačevskej ulici