Jednou vetou

Počas úteku pred políciou 17-ročný vodič ťažko zranil dve 14-ročné dievčatá

Policajti z Bánoviec nad Bebravou vyšetrujú dopravnú nehodu, pri ktorej došlo v piatok (18. 10.) večer k vážnemu zraneniu dvoch maloletých dievčat a k ľahkému zraneniu 16-ročného chlapca.

FOTO: FB - Polícia SR

Policajti z Bánoviec nad Bebravou vyšetrujú dopravnú nehodu, pri ktorej došlo v piatok (18. 10.) večer k vážnemu zraneniu dvoch maloletých dievčat a k ľahkému zraneniu 16-ročného chlapca.

Ako informovala Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne, policajti si všimli automobil, ktorý jazdil po meste veľkou rýchlosťou, bezohľadne a vodič sa dopustil niekoľkých dopravných priestupkov.

Vodič v Bánovciach nad Bebravou vrazil autom do troch ľudí

Na snahu policajtov o zastavenie vozidla nereagoval, ignoroval aj zvukové a svetelné znamenia, zrýchlil a snažil sa ujsť. S vozidlom dostal šmyk, prerazil zábradlie a narazil do troch osôb, ktoré stáli na chodníku pri autobusovej stanici.

„Policajti po príchode k vozidlu zistili, že pod ním zostala jedna osoba. Spolu s náhodnými okoloidúcimi okamžite auto prevrátili, dievča vyslobodili a začali zraneným osobám poskytovať prvú pomoc. Nebezpečná jazda mestom skončila vážnymi zraneniami dvoch 14-ročných dievčat a ľahkým zranením 16-ročného chlapca. Vodič Peugeotu sa nezranil. Celková škoda bola vyčíslená na 600 eur,“ uviedla Antalová.

Ako dodala, za volantom vozidla sedel 17-ročný mladík z Trenčianskeho okresu. Skúška na alkohol bola negatívna. Policajti zistili, že mladý vodič je síce držiteľom vodičského oprávnenia, ale vodičský preukaz mu doposiaľ nebol vydaný. Vzhľadom na to, že má 17 rokov, môže viesť motorové vozidlo iba za prítomnosti určenej osoby.

Prichádza jesenný víkend so skvelým programom!

„Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví. Na mieste dopravnej nehody bol aj súdny znalec z odboru cestnej dopravy. Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania,“ doplnila Antalová.

17-ROČNÝ BEZ DOZORU ZA VOLANTOM: TAKTO DOPADLA JEHO JAZDA, ZRAZIL TROCH ĽUDÍ

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Sobota 19. októbra 2019

Môže vás zaujímať

POLÍCIA: Mobilná aplikácia na pomoc občanom je na svete