Pochod Hrdí na rodinu má pripomenúť dôležitosť otca a mamy pre dieťa

Na snímke vpravo predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík a vľavo aktivista Marek Nikolov

Foto: TASR

Pochod Hrdí na rodinu má poukázať na dôležitosť rodiny a nezastupiteľnú úlohu otca a mamy pre každé dieťa. Na stredajšom brífingu v Bratislave to povedali organizátori pochodu Marek Nikolov a Anton Chromík z občianskej iniciatívy Hrdí na rodinu.

Ôsmy ročník pochodu Hrdí na rodinu sa začne v sobotu (20. 7.) popoludní na Rudnayovom námestí v hlavnom meste. „Nechceme šíriť nenávisť, ale ukázať láskavú pravdu o tom, že deti potrebujú otca a mamu,“ hovorí Chromík. Otec a mama podľa neho majú v rodine nezastupiteľnú úlohu a každé dieťa po nich túži.

Danko sa zúčastní sobotného podujatia Hrdí za rodinu

„Nechceme sa vymedzovať voči iným pohľadom, ale máme žehnajúci postoj a prajné srdce aj voči ľuďom, ktorí sa na rodinu a jej význam pozerajú inak,“ povedal Nikolov. Podľa organizátorov pochodu je dôležité viesť dialóg. Zdôrazňujú fakt, že pochod je apolitický a nechcú komentovať vyjadrenia politikov k nemu či fakt, že niektorí sa na ňom plánujú zúčastniť.

Súčasťou podujatia by podľa organizátorov nemali byť žiadne transparenty, pre účastníkov sú pripravené červené tričká symbolizujúce, že rodina je miestom lásky.

Ombudsmanka Patakyová aj primátor Vallo podporia Dúhový Pride

Fakt, že v ten istý deň sa v Bratislave koná Dúhový pride, ktorého hlavným cieľom je upozorniť, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu, organizátori nekomentovali. Tvrdia, že nechcú ľudí rozdeľovať, ale spájať za spoločné dobro rodiny.

Môže vás zaujímať

Súd rozhodol o neplatnosti zmluvy medzi Košicami a EEI, verdikt nie je konečný