Jednou vetou

FOTO: Pod Prístavným mostom v Bratislave sa zrazil autobus s autom

ilustračné foto, hlavne.sk
Pod Prístavným mostom v Bratislave sa zrazil autobus MHD s osobným autom. Z miesta hlásia zranených. Na mieste sú už záchranné zložky. TASR to potvrdili Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave a hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová.

aktualizované: 17:24

„Došlo ku kolízii linky číslo 74 s osobným vozidlom. Evidujeme sedem zranených cestujúcich, náš vodič bol ošetrený na mieste. Nehoda je v štádiu riešenia políciou,“ povedala pre TASR Volfová.

Na mieste je 11 hasičov, ktorí poskytli osobám prvú pomoc, vykonávali protipožiarne opatrenia na vozidlách a pracujú na stabilizovaní autobusu proti prevráteniu. „Zranené osoby boli vyšetrené zdravotnou záchrannou službou,“ uviedlo operačné stredisko.

Najvyšší súd nemá informácie, žeby pri smrteľnej nehode bol sudca

Nehoda si podľa záchranárov vyžiadala osem zranených. Štyri osoby boli ošetrené na mieste a nebol potrebný ich prevoz do nemocnice. „Ďalšie štyri osoby, z toho dve deti, boli prevezené do nemocníc v Ružinove, na Kramáre a do Detskej fakultnej nemocnice. Všetci boli pri vedomí a v stabilizovanom stave,“ informovala TASR hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Podľa informácií krajského policajného hovorcu Michala Szeiffa došlo k nehode v čase krátko pred 15.00 h v kruhovom objazde pod Prístavným mostom, pričom jej účastníkmi boli autobus MHD a osobné motorové vozidlo. „Z doposiaľ presne nezistených príčin došlo v kruhovom objazde k zrážke autobusu MHD, ktorý prechádzal objazdom v smere na Bajkalskú ulicu a osobného motorového vozidla, ktoré prechádzalo objazdom v smere do mestskej časti Petržalka,“ opísal Szeiff.

Slovenskí hokejisti na MS v Košiciach? Podľa Uhlera je to podraz

Prítomnosť alkoholu u vodičov podľa hovorcu KR PZ dychová skúška nepreukázala. Celková škoda spôsobená nehodou bola predbežne vyčíslená na približne 12.000 eur. „Vyšetrovaním presných príčin, ako aj okolností, ktoré tejto dopravnej nehode predchádzali, sa v súčasnej dobe zaoberá príslušný útvar krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave,“ uzavrel Szeiff.

Fotogaléria (kliknite na miniatúry):

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru