Podpora pre cyklotrasy vo výške 81.000 eur, TTSK koná podľa potrieb občanov

Ilustračné foto

foto: TASR

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) podporil samosprávy v okresoch Senica a Skalica celkovou sumou 81.000 eur na obstaranie projektovej dokumentácie pre vznik nových cyklochodníkov v dĺžke približne 24 kilometrov. Informovala riaditeľka odboru financií TTSK Anna Mierna.

Na základe vypracovaných projektových dokumentácií sa budú môcť samosprávy uchádzať o ďalšie finančné zdroje ako sú napr. eurofondy.

„Vychádzame z toho, že samosprávy najlepšie vedia zhodnotiť potreby svojich občanov a poznajú aj miestne pomery, ako sú možnosti vysporiadania pozemkov a pod., k budovaniu cyklotrás a cyklochodníkov,“ uviedla Mierna.

Prezident Andrej Kiska odcestoval na summit Iniciatívy troch morí v Bukurešti

TTSK považuje cyklotrasy aj za prvok turistickej infraštruktúry kraja. V tomto roku obstaráva obnovu a budovanie nového cykloznačenia na 264 kilometroch v kraji, z toho 74,4 km na Záhorí. V nasledujúcich rokoch sa bude v obnove pokračovať aj na ďalších úsekoch. Jednou z priorít je aj obnova a rozvoj Moravskej cyklocesty ako napojenia Záhoria na európsku sieť cyklotrás EuroVelo.

Šéfka delegácie EP: Chceme si byť istí, že na Slovensku sú dôveryhodné inštitúcie

TTSK ponúka širokej verejnosti možnosť predkladať návrhy, ako ďalej rozvíjať cyklodopravu v kraji. Stratégia rozvoja cyklotrás a cyklodopravy v TTSK na roky 2018-2022 je jedným z najdôležitejších dokumentov, ktorý určí ďalší rozvoj tohto spôsobu dopravy. Pripomienky je možné zasielať na emailovú adresu cyklo@trnava-vuc.sk do 15. októbra.

„Veľkú úlohu v stave cyklistickej infraštruktúry majú mestá a obce a bez nich je veľmi náročné budovať a rozvíjať túto sieť,“ doplnila riaditeľka odboru financií TTSK.

Môže vás zaujímať

ŠTS schválil dohodu o vine a treste s exstarostom Devínskej N. Vsi M. Jamborom