Jednou vetou

Podvodníci mali podviesť dôchodkyňu pod zámienkou, že rozdávajú peniaze a jablká

Ilustračné foto

TASR

Polícia pátra po neznámych páchateľoch, ktorí mali v utorok 6. novembra pod vymyslenou zámienkou podviesť a okradnúť 86-ročnú dôchodkyňu v mestskej časti Andice v Liptovskom Mikuláši. Informovala o tom žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Dvaja neznámi muži oslovili dôchodkyňu s tým, že pracujú pre Červený kríž a v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom rozdávajú dôchodcom debničku jabĺk a 200 eur na prilepšenie. Spolu s ňou vošli do rodinného domu a požiadali ju o 300 eur, vraj majú len 500-eurovú bankovku. Žena vošla do spálne a vybrala hotovosť 300 eur.

Klamár Kolesík bude kontrolovať hlasy v domove seniorov, kde šéfuje jeho partnerka

„Jeden z páchateľov odišiel do vozidla, v ktorom si mal zabudnúť peňaženku a druhý požiadal dôchodkyňu o občiansky preukaz, z ktorého si mal odpisovať údaje. Následne z domu odišiel aj druhý z páchateľov s tým, že ide po peniaze a už sa nevrátil,“ priblížila.

Vzápätí dôchodkyňa zistila, že zo skrine v spálni, odkiaľ predtým vyberala peniaze, jej chýba obálka s hotovosťou 1400 eur a tiež mobilný telefón z kuchyne. Páchatelia celkovo spôsobili dôchodkyni škodu za 1450 eur. „Prípad prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže,“ uzavrela Balogová.

Môže vás zaujímať

Nahlásenú bombu na súdoch nenašli