Jednou vetou

Podvodníci mali podviesť dôchodkyňu pod zámienkou, že rozdávajú peniaze a jablká

Ilustračné foto

TASR

Polícia pátra po neznámych páchateľoch, ktorí mali v utorok 6. novembra pod vymyslenou zámienkou podviesť a okradnúť 86-ročnú dôchodkyňu v mestskej časti Andice v Liptovskom Mikuláši. Informovala o tom žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Dvaja neznámi muži oslovili dôchodkyňu s tým, že pracujú pre Červený kríž a v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom rozdávajú dôchodcom debničku jabĺk a 200 eur na prilepšenie. Spolu s ňou vošli do rodinného domu a požiadali ju o 300 eur, vraj majú len 500-eurovú bankovku. Žena vošla do spálne a vybrala hotovosť 300 eur.

Klamár Kolesík bude kontrolovať hlasy v domove seniorov, kde šéfuje jeho partnerka

„Jeden z páchateľov odišiel do vozidla, v ktorom si mal zabudnúť peňaženku a druhý požiadal dôchodkyňu o občiansky preukaz, z ktorého si mal odpisovať údaje. Následne z domu odišiel aj druhý z páchateľov s tým, že ide po peniaze a už sa nevrátil,“ priblížila.

Vzápätí dôchodkyňa zistila, že zo skrine v spálni, odkiaľ predtým vyberala peniaze, jej chýba obálka s hotovosťou 1400 eur a tiež mobilný telefón z kuchyne. Páchatelia celkovo spôsobili dôchodkyni škodu za 1450 eur. „Prípad prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže,“ uzavrela Balogová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru