Jednou vetou

Pojednávanie s bývalým kňazom v Humennom odročili

Súdna sieň
Ilustračné foto

Foto: TASR

Pojednávanie s bývalým kňazom Antonom P., ktorý je obžalovaný zo znásilnenia a sexuálneho zneužívania, vo štvrtok odročili. Na Okresný súd v Humennom sa totiž nedostavil pre zdravotné problémy.

Svedok, ktorého exkňaz navrhol vypočuť, na súd prišiel. Obžalovaný však nevyslovil súhlas s pojednávaním v jeho neprítomnosti. „Ďalší termín hlavného pojednávania bude stanovený v závislosti od lekárskej správy o jeho zdravotnom stave,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského súdu v Prešove a okresných súdov v jeho pôsobnosti Ivana Petrufová.

Obžalovaný sa prvýkrát pred súd postavil v septembri 2015. Obeťou mala byť v tomto prípade, ešte ako dieťa, dnes 27-ročná žena zo severovýchodu Slovenska. Súd vykonal vo veci rozsiahle dokazovanie. Okrem obžalovaného a poškodenej vypočul viacerých svedkov, súdnych znalcov z odboru psychiatrie a psychológie, tiež odbornú lekárku. V máji minulého roka bola na základe písomného návrhu poškodenej a obžalovaného zo zasadnutia vylúčená verejnosť, vrátane zástupcov médií.

V prípade preukázania viny hrozí mužovi trest odňatia slobody až na 12 rokov.

Môže vás zaujímať

KOMÁRNO: Muža po páde do šachty zachraňovali hasiči