Jednou vetou

Policajti prekazili predaj drog dvom mladíkom z okresu Trebišov

Ilustračné foto

TASR

Policajti prekazili predaj drog dvom mladíkom (23 a 26 rokov) z okresu Trebišov. Vyšetrovateľ ich obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, staršieho z dvojice formou účastníctva.

Ako v pondelok informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, oboch mladíkov policajti zastavili a kontrolovali v piatok (15. 2.) v nočných hodinách. „Smerovali na osobnom motorovom vozidle do jednej z obcí v Trebišovskom okrese za konzumentom. Obchod s drogami im tak prekazili a k predaju nedošlo,“ priblížila.

Polícia: Za porušovanie domovej slobody v Bardejove hrozí páchateľovi väzenie

Mladší z obvinených mal pri sebe podľa Mésarovej sušenú zelenú rastlinu rodu konope pre vlastnú potrebu a kryštalickú látku v zatavenej striekačke, ktorú si zadovážil za účelom ďalšej distribúcie. „Požiadal ho o to mladší z obvinených pre konzumenta, ktorý chcel drogy predať za vopred dohodnutú sumu 100 eur,“ ozrejmila. Podľa predbežnej expertízy bola v injekčnej striekačke zistená prítomnosť účinnej látky metamfetamín. „Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť minimálne šesť bežných jednotlivých dávok drogy,“ vysvetlila Mésarová.

Polícia našla v predvečer prezidentských a parlamentných volieb v Nigérii 66 tiel

Pokračovala, že počas prehliadky osobného auta policajti zaistili ďalšie veci súvisiace s omamnými látkami, ktoré podrobia expertíznemu skúmaniu. „Oboch podozrivých mladíkov z drogovej trestnej činnosti policajti zadržali. Obaja obvinení boli umiestnení do cely policajného zaistenia s podnetom na ich vzatie do väzby. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ uzavrela.

Môže vás zaujímať

Na Pustom hrade sa uskutočňuje aktuálne najväčší archeologický výskum na Slovensku