Jednou vetou

Policajti v Bratislave objasnili prípad lúpeže a sexuálneho násilia

Ilustračné foto

Foto: TASR

Policajti v Bratislave objasnili prípad lúpeže a sexuálneho násilia z konca uplynulého týždňa. TASR o tom v pondelok informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

Dvaja muži si mali v priestoroch hotela na Prešovskej ulici dohodnúť masáž. „Namiesto masáže však pod hrozbou použitia bodno-reznej zbrane odcudzili poškodenej žene finančnú hotovosť vo výške 250 eur,“ povedala policajná hovorkyňa s tým, že tá im však nepostačovala. Jeden z nich mal ženu donútiť k vykonaniu sexuálnej praktiky.

Silný vietor zabil v Nitre 14-ročného chlapca a zranil ďalšie deti

„Po jej vykonaní sa mali obaja muži pokúsiť z hotela utiecť. Na miesto sa ihneď dostavili policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorí podozrivých mužov chytili,“ poznamenala Mihalíková. Na základe zistených informácií na mieste podozrivým obmedzili osobnú slobodu a eskortovali ich na príslušné

oddelenie.
Vyšetrovateľ Policajného zboru vzniesol obvinenie zo zločinu lúpeže formou spolupáchateľstva a zo zločinu sexuálneho násilia dvom mužom zo Žiaru nad Hronom a zároveň spracoval pre prokurátora podnet k podaniu návrhu na ich vzatie do väzby. Obvineným v prípade preukázania viny pred súdom hrozí podľa Mihalíkovej trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Môže vás zaujímať

Opitá vodička narazila do auta a tlačila ho takmer dvesto metrov