Jednou vetou

Polícia obvinila 26-ročného Popradčana, nahými fotkami mal vydierať iného muža

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Polícia obvinila 26-ročného Popradčana, ktorý mal nahými fotografiami vydierať iného muža. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová uviedla, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade vedie v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu vydierania.

Odpad nahromadený v Prielome Hornádu vyprodukovali okolité obce

„Začiatkom novembra tohto roka muž prostredníctvom sociálnych sietí komunikoval s obvineným. Zaslal mu fotografiu, na ktorej bol nahý a ktorú si sám zhotovil. Príjemca mu následne oznámil, že keďže disponuje ‚takýmto materiálom‘ a odosielateľ pravdepodobne nechce, aby sa fotka dostala na internet alebo jeho známym, musí mu vyplatiť 200 eur. Peniaze mal muž zaslať na účet v banke, čo aj urobil,“ priblížila Ligdayová s tým, že neskôr sa obaja aj osobne stretli, aby za sumu 300 eur Popradčan zaslané fotografie vymazal zo svojho mobilného telefónu.

Obvinený však podľa polície vo vydieraní pokračoval ďalej, a požadoval ďalšie sumy pod rôznymi zámienkami s tým, že fotografie zničí.

„Nestalo sa tak, vydieranie pokračovalo ďalej. Popradčan poškodeného dokonca vyhľadal na adrese, kde býva, a žiadal od neho ďalšie peniaze. Vydieraný muž zaplatil celkovo 1300 eur,“ doplnila hovorkyňa.

Bratislavčania, tešte sa: Onedlho štartujú Vianočné trhy!

Obvinenému Popradčanovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na dva až šesť rokov.

Polícia v tejto súvislosti opakovane apeluje na občanov, aby pri komunikácii s osobami, ktorých totožnosť si nevedia riadne overiť, boli mimoriadne opatrní a neposkytovali svoje osobné údaje či takého chúlostivé fotografie.

Môže vás zaujímať

Na tajch Klinger sa vrátila plaváreň, finálny projekt má mať hodnotu 70-tisíc eur