Jednou vetou

AKTUALIZOVANÉ: Polícia obvinila 41-ročného muža v súvislosti s anabolikami

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Po razii v Spišskej Novej Vsi vo štvrtok 8. februára polícia obvinila 41-ročného muža J. J. zo Spišskej Novej Vsi pre zločin neoprávneného zaobchádzania s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom. Muž je momentálne vo väzbe. Na utorkovej tlačovej besede o tom informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Juraj Leško.

aktualizované: 16:41

Vo štvrtok večer (8.2.) boli podľa jeho slov zadržané štyri osoby, pričom po vykonaní procesných úkonov boli tri z nich prepustené a v utorok zadržali piatu osobu.

„Bolo vykonaných celkom päť prehliadok, z toho dve domové a tri prehliadky iných priestorov. Pri domových prehliadkach bolo celkom nájdených 120 druhov liečiv a farmaceutík v celkových počtoch viac ako 57.000 tabletiek a takmer 1280 ampuliek s rôznymi anabolickými látkami,“ uviedol riaditeľ KR PZ v Košiciach.

„Páchateľ si zabezpečoval tieto rôzne farmaceutiká podľa našich zistení cestou internetu a cestou svojich zdrojov, zo zahraničia aj zo Slovenska. Celková škoda, ktorá doposiaľ bola zistená, je necelých 135.000 eur s tým, že táto škoda pravdepodobne v ďalšom dokazovaní bude ešte vyššia,“ doplnil Leško a ako povedal, akcia ešte stále prebieha.

Vzhľadom na objem zaistených látok nejde podľa neho o bežnú trestnú činnosť. „Páchateľ si tieto anaboliká zabezpečoval a vzhľadom na to, že má chemické vzdelanie, máme informácie aj o tom, že ich upravoval a následne ďalej distribuoval,“ dodal.

Obvinenému mužovi hrozí päť až 12 rokov za mrežami.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Pozrite sa, ako vyzerajú práce na novom bratislavskom obchvate