Jednou vetou

Polícia obvinila trojicu mužov z východu, ukradnúť mali 190.000 eur

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Polícia obvinila troch mužov z východného Slovenska, ktorí mali podľa košickej krajskej policajnej hovorkyne Lenky Ivanovej ukradnúť finančnú hotovosť vo výške 190.000 eur.

„Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach v spolupráci s kriminalistami a s príslušníkmi Pohotovostného policajného útvaru KR PZ Košice vykonali v piatok (2. 8.) policajnú akciu zameranú na zadržanie páchateľov majetkovej trestnej činnosti v okrese Michalovce,“ uviedla.

Polícia preveruje pravdivosť výpovede vodiča auta, ktoré za sebou ťahalo psa

Výsledkom policajnej akcie boli tri zadržané osoby, ktoré po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia. „Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania 43-ročný Martin a 18-ročný Štefan, obaja z okresu Michalovce, spolu s 30-ročným Mikulášom z okresu Sobrance, v marci tohto roku, po predchádzajúcej vzájomnej dohode, neoprávnene vnikli na pozemok jedného z rodinných domov v obci Černe Pole v Michalovskom okrese. Z jednej miestnosti domu pritom odcudzili finančnú hotovosť vo výške 190.000 eur,“ ozrejmila hovorkyňa.

Dodala, že vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície KR PZ v Košiciach po vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov a vykonaní potrebných procesných úkonov mužov obvinil z obzvlášť závažného zločinu krádeže v súbehu so zločinom porušovania domovej slobody, spáchaného formou spolupáchateľstva. „Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie všetkých troch obvinených mužov, ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov,“ uzavrela Ivanová.

Môže vás zaujímať

Karlova Ves podporila v minulom roku mladé rodiny sumou viac ako 28-tisíc eur