Polícia obvinila z krádeže troch mladíkov z Humenného

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Polícia obvinila z trestného činu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva troch mladíkov z osady Podskalka v Humennom. Ide o 17-ročného Viktora, 18-ročného Patrika a 19-ročného Mária.

„Po predchádzajúcej vzájomnej dohode koncom novembra minulého roka z pozemku jedného z rodinných domov v obci Udavské odcudzili 64 kilogramov kovového šrotu. Ten naložili na dvojkolesový vozík a odviezli ho do výkupu zberných surovín v Humennom,“ informovala vo štvrtok prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Polícia obvinila dve osoby v kauze agrodotácií pre firmu Agro Porúbka

O dva dni neskôr sa na miesto vrátili a naložili na vozík 180 kilogramov kovového šrotu s úmyslom, že ho opäť odvezú a speňažia. „Plán im prekazila miestna policajná hliadka, ktorá ich cestou skontrolovala a vo veci konala. Prípad bol riadne zadokumentovaný, šrot bol zaistený a vrátený majiteľke,“ vysvetlila.

Mladíci si podľa hovorkyne cudziu vec prisvojili aj napriek tomu, že za podobný čin už boli v predchádzajúcom období riešení. „Stíhaní sú na slobode, no ak sa im vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody až na dva roky,“ uzavrela Ligdayová.

Môže vás zaujímať

Premávka v Bratislave je spomalená, tvoria sa kolóny