Polícia obvinila z krádeže troch mladíkov z Humenného

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Polícia obvinila z trestného činu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva troch mladíkov z osady Podskalka v Humennom. Ide o 17-ročného Viktora, 18-ročného Patrika a 19-ročného Mária.

„Po predchádzajúcej vzájomnej dohode koncom novembra minulého roka z pozemku jedného z rodinných domov v obci Udavské odcudzili 64 kilogramov kovového šrotu. Ten naložili na dvojkolesový vozík a odviezli ho do výkupu zberných surovín v Humennom,“ informovala vo štvrtok prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Polícia obvinila dve osoby v kauze agrodotácií pre firmu Agro Porúbka

O dva dni neskôr sa na miesto vrátili a naložili na vozík 180 kilogramov kovového šrotu s úmyslom, že ho opäť odvezú a speňažia. „Plán im prekazila miestna policajná hliadka, ktorá ich cestou skontrolovala a vo veci konala. Prípad bol riadne zadokumentovaný, šrot bol zaistený a vrátený majiteľke,“ vysvetlila.

Mladíci si podľa hovorkyne cudziu vec prisvojili aj napriek tomu, že za podobný čin už boli v predchádzajúcom období riešení. „Stíhaní sú na slobode, no ak sa im vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody až na dva roky,“ uzavrela Ligdayová.

Môže vás zaujímať

Policajti zachránili pohotovým zákrokom život 69-ročnému mužovi