Jednou vetou

Polícia odhalila sobášne podvody v nitrianskom regióne

Ilustračné foto

TASR

Polícia vzniesla obvinenie dvom Slovenkám a jednému Slovákovi za zločin prevádzačstva spáchaný formou účelového manželstva. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Dva prípady účelového manželstva odhalila v nitrianskom regióne Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii. Andrea D. a Karol K. vycestovali do Španielska s cieľom zosobášiť sa s občanmi Nigérie. „Po účelovom sobáši občania Nigérie vo veku 23 a 29 rokov požiadali o povolenie na pobyt za účelom zlúčenia rodiny na území členského štátu Európskej únie,“ spresnila Baloghová.

Kontrola pobytu cudzincov v Zlatých Moravciach odhalila nelegálnu prácu

Cudzinci tak získali okrem povolenia na pobyt aj možnosť voľného pohybu v krajinách Európskej únie. Za takúto službu mali obvinení Slováci získať 5000 eur.

Druhým prípadom účelového manželstva bol sobáš medzi Andreou K., ktorá vycestovala do Rakúska za 27-ročným ženíchom z Egypta. Ten s obvinenou pred svadbou nežil. Na základe uzatvoreného sobášu získal povolenie na pobyt v Rakúsku, rovnako ako aj možnosť voľného pohybu v krajinách Európskej únie. Andrea K. dostala za tento sobáš 2000 eur. Obvineným hrozí podľa polície trest odňatia slobody na dva až osem rokov.

Môže vás zaujímať

Bratislava pripravuje pre turistov online prehliadky