Jednou vetou

Polícia postrelila ozbrojeného muža, ktorý zaútočil na policajtov

Ilustračné foto

TASR

Polícia zasahovala v nedeľu v podzemnej garáži v mestskej časti Košice-Juh v blízkosti centra mesta. Dôvodom bolo oznámenie od občana, že sa tam nachádza ozbrojený agresívny muž. Po útoku na policajtov bol napokon muž zasiahnutý zo služobnej zbrane do nohy. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.

Polícia zatkla podozrivých po bitke v Augsburgu, ktorú neprežil hasič

„Policajné hliadky na mieste zistili, že sa tam nachádza muž ozbrojený nožmi, ktorý sa správal agresívne a nepríčetne. Na výzvy polície, aby ich odložil, nereagoval. Následne zaútočil na zakročujúcich policajtov. Na opakované výzvy polície nereagoval a jeho agresívne správanie sa stupňovalo. Keďže útok muža smeroval bezprostredne na jedného zo zakročujúcich policajtov, bola voči nemu použitá služobná zbraň. Bol zasiahnutý do dolnej končatiny,“ uviedla Mésarová s tým, že do príchodu pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) zranenej osobe policajti poskytli prvú pomoc.

Hlavný lekár košickej záchranky Ladislav Neubert potvrdil, že ošetrili muža, ktorý bol následne prevezený do traumatologickej ambulancie Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura V Košiciach.

„Momentálne sa zranená osoba nachádza v nemocničnom zariadení, kde sa podrobila operačnému zákroku,“ doplnila Mésarová.

Vrchnú časť bytového domu je podľa statikov potrebné zbúrať

Aj v týchto chvíľach polícia podľa jej slov na mieste vykonáva potrebné vyšetrovacie úkony. Postup zakročujúcich policajtov prešetruje Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Môže vás zaujímať

Ľadovým expresom v aktuálnej sezóne cestovalo viac ako 960 návštevníkov