Jednou vetou

Polícia prepustila muža, ktorého zadržala v súvislosti s prípadom anabolík

Ilustračné foto

TASR

Muža, ktorého polícia zadržala v utorok (13.2.) pri jednom z obchodných centier v Košiciach, prepustili na slobodu. TASR o tom v stredu informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová. Podľa jej slov išlo o policajnú akciu v Košiciach vo veci dokumentovania trestného činu neoprávneného zaobchádzania s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom.

„Podozrivá osoba bola po vykonaní potrebných úkonov zo zadržania prepustená. V akom procesnom postavení bude táto osoba, záleží od výsledkov ďalších vykonaných procesných úkonov. V danej veci naďalej prebieha vyšetrovanie, zabezpečujú sa dôkazy a vykonávajú potrebné procesné úkony,“ priblížila Mésarová.

Polícia počas minulotýždňovej razie na Spiši zaistila množstvo zakázaných látok s anabolickým a hormonálnym účinkom zaradených medzi takzvané androgénne anabolické steroidy. Pri domových prehliadkach bolo nájdených 120 druhov liečiv a farmaceutík v počtoch viac ako 57.000 tabletiek a takmer 1280 ampuliek s rôznymi anabolickými látkami. Celková škoda, ktorá doposiaľ bola zistená, je necelých 135.000 eur s tým, že v ďalšom dokazovaní bude podľa polície pravdepodobne ešte vyššia.

Počas razie vo štvrtok večer (8.2.) zadržali štyri osoby, pričom po vykonaní procesných úkonov boli tri z nich prepustené. Zo zločinu neoprávneného zaobchádzania s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom polícia obvinila 41-ročného muža J.J. zo Spišskej Novej Vsi, ktorému hrozí päť až 12 rokov za mrežami.

Môže vás zaujímať

V Matejovciach opravili lávku pre peších za 31-tisíc eur