Polícia spacifikovala opitého vodiča aj jeho syna, ktorý zaútočil na policajta

Ilustračná foto

TASR

Dychovej skúške sa odmietol podrobiť 50-ročný vodič, ktorý v piatok (17.8.) večer smeroval z pohostinstva v obci Poproč v okrese Košice-okolie k jednému z rodinných domov. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová, vodič bol obmedzený na osobnej slobode, pričom kládol aktívny odpor, polícia preto použila donucovacie prostriedky.

„Počas vykonávania služobného zákroku voči vodičovi vozidla 21-ročný spolujazdec, syn vodiča, vystúpil z vozidla a bránil zakročujúcim policajtom v jeho vykonaní. Nereagoval ani na výzvy, aby od svojho konania upustil, a fyzicky zaútočil na jedného z policajtov. Policajti preto použili donucovacie prostriedky aj voči mladšiemu z mužov,“ spresnila Ivanová.

Colníci vo Vyšnom Nemeckom odhalili státisíce pašovaných cigariet

Ako ďalej informovala, vodič po predvedení na obvodné oddelenie PZ súhlasil s podrobením sa dychovej skúške, jej výsledok bol 2,1 promile alkoholu v krvi. „Opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu. Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla Ivanová s tým, že v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na rok.

Mladšieho z mužov vyšetrovateľ PZ obvinil z prečinu útoku na verejného činiteľa. „Prípad bol realizovaný v takzvanom superrýchlom konaní. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na rok až päť rokov,“ doplnila Ivanová.

Môže vás zaujímať

Nové Zámky: Radnica spustila nový mapový informačný systém mesta