Polícia stíha manželov z Bardejova pre vymeškané hodiny ich syna

Ilustračné foto

Foto: TASR

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bardejove začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie voči 37-ročnému Štefanovi a jeho o dva roky staršej manželke Eve z Bardejova za prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže. TASR o tom v stredu informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

„Ako zákonní zástupcovia 15-ročného syna Miloša, žiaka deviateho ročníka jednej z miestnych základných škôl, voči svojmu synovi zanedbávali svoje zákonné povinnosti rodičov, ktoré im vyplývajú zo zákona o rodine. V školskom roku 2017/2018, v období od marca do júna 2018, Miloš bezdôvodne a bez ospravedlnenia vymeškal 317 vyučovacích hodín. Obaja rodičia vôbec nereagovali na opakované upozornenia zo strany školy,“ uviedla Ligdayová.

Zákaz hromadných podujatí pre osýpky rozšírili o Laškovce a Strážske

Rodičia svojou nedbanlivosťou vydali podľa hovorkyne svoje dieťa nebezpečenstvu spustnutia tým, že mu umožnili viesť záhaľčivý život. Zákon pre páchateľov tohto trestné činu stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na šesť mesiacov až na päť rokov.

Môže vás zaujímať

V pondelok bolo na Slovensku na viacerých miestach rekordne teplé počasie