Polícia v Žilinskom kraji odhalila minulý týždeň 29 vodičov pod vplyvom alkoholu

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách Žilinského kraja 29 vodičov pod vplyvom alkoholu. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

Doplnila, že 13 vodičov nafúkalo nad jedno promile a u 11 zistili požitie alkoholických nápojov pod promile. Jeden z kontrolovaných vodičov sa odmietol podrobiť dychovej skúške a štyria opití vodiči spôsobili dopravné nehody, uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Snehová kalamita: Hasiči v Žilinskom kraji absolvovali 11 výjazdov v súvislosti s počasím

V piatok (11. 1.) v nočných hodinách zastavila policajná hliadka v Čadci 18-ročného vodiča Peugeotu 306, ktorému pri dychovej skúške namerala 0,84 miligramu na liter (mg/l) alkoholu v dychu (1,75 promile).

V Bytči zastavili v sobotu (12. 1.) dopoludnia policajti 28-ročnú vodičku Škody Fabia, ktorej pri dychovej skúške namerali 0,61 mg/l alkoholu v dychu (1,27 promile).

V nedeľu (13. 1.) popoludní zastavila policajná hliadka v Tvrdošíne 51-ročného vodiča vozidla Volkswagen Beetle a pri dychovej skúške mu namerala 0,89 mg/l alkoholu v dychu (1,85 promile). „Vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ dodala Balogová.

Polícia podľa nej opakovane apeluje na vodičov, aby jazdu prispôsobili svojim schopnostiam, stavu komunikácie a poveternostným podmienkam.

Po naháňačke na diaľnici zastavila pred Brnom auto s irackými občanmi

„Zároveň apelujeme na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin. Ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí,“ zdôraznila krajská policajná hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Vallo sa rozhodol: Toto budú šéfovia kľúčových mestských podnikov v Bratislave