Jednou vetou

Polícia v Žilinskom kraji odhalila minulý týždeň 61 vodičov pod vplyvom alkoholu

Ilustračná foto

Foto: TASR

Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom kraji celkom 61 vodičov pod vplyvom alkoholu. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Doplnila, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 18 nafúkali nad jedno promile, u 14 vodičov zistili požitie alkoholických nápojov pod jedno promile. Jeden z kontrolovaných vodičov sa odmietol podrobiť dychovej skúške.

Riziko nepozornosti na cestách Slováci vnímajú, ale vystavujú sa mu

Dvaja z vodičov motorových vozidiel spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. „Kontrolám sa nevyhli ani nemotoroví účastníci, až 26 cyklistom policajti namerali pozitívnu dychovú skúšku,“ uviedla hovorkyňa.

V sobotu 20. apríla v nočných hodinách zastavila policajná hliadka v meste Čadca 33-ročného vodiča na aute zn. Škoda Octavia. „Pri kontrole mu bola nameraná hodnota 1,43 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,98 promile,“ spresnila Balogová.

Rovnako v sobotu v noci zastavili policajti v Martine 40-ročného vodiča auta zn. Audi. Pri dychovej skúške mu namerali 1,37 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,85 promile.

Polícia upozorňuje na silný vietor, ktorý zapríčinil aj prevrátenie kamióna

V nedeľu 21. apríla vo večerných hodinách viedol 32-ročný motocyklista v obci Hladovka na Orave po miestnej komunikácii motocykel modrej farby bez evidenčného čísla a bez vodičského oprávnenia. Motocyklistu zastavila a kontrolovala policajná hliadka.

Pri kontrole mu policajti namerali 1,03 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,15 promile. „Všetci vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uzavrela hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma