Jednou vetou

Polícia vedie voči starostovi Vyšného Mirošova trestné stíhanie

Ilustračné foto

TASR

Polícia vo Svidníku vedie trestné stíhanie vo veci zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku voči starostovi obce Vyšný Mirošov Michalovi P. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až desať rokov. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

„Ako predstaviteľ obce Vyšný Mirošov mal porušiť svoje povinnosti vyplývajúce z ustanovenia o obecnom zriadení. V júni 2017 v Ružomberku mal uzatvoriť s fyzickou osobou z Poľska zmluvu o pôžičke finančných prostriedkov vo výške 34.000 eur pre obec Vyšný Mirošov. Pred uzatvorením zmluvy páchateľ deklaroval okolnosti, ktoré boli v rozpore so skutočnosťou. Páchateľ taktiež v dobe od októbra 2017 do decembra 2018 mal neoprávnene vyberať z bežného účtu obce finančné prostriedky a taktiež časť z nich previesť na súkromné účty. Išlo o 195.680 eur. Pre potreby obce mal použiť sumu 153.680 eur. Sumu 41.990 eur použil na nezistené účely,“ uviedla Ligdayová.

Starostovia kritizujú komunikáciu magistrátu, ten zlyhanie nevníma

Koncom minulého roka mal podľa jej slov neoprávnene z účelovo vytvoreného kapitálového účtu previesť na bežný účet obce 30.000 eur. „Išlo o projekt Stavebné úpravy požiarnej zbrojnice. Peniaze použil na doposiaľ nezistené účely,“ doplnila Ligdayová.

Polícia na prípade intenzívne pracuje a preveruje všetky okolnosti a ekonomické transakcie prípadu.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru