Jednou vetou

Polícia vyšetruje lúpež na čerpacej stanici v Prievidzi, hľadá svedkov zločinu

Ilustračné foto

foto: TASR

Prievidzskí policajti vyšetrujú lúpež na čerpacej stanici na Bojnickej ceste v Prievidzi. K trestnému činu došlo v pondelok okolo 1.30 h a dopustil sa ho doposiaľ neznámy páchateľ. Polícia žiada verejnosť o pomoc pri jeho objasnení. TASR o tom v pondelok informovala Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

„Doposiaľ neznámy páchateľ podišiel k zamestnankyni čerpacej stanice a s krátkou guľovou zbraňou v ruke od nej žiadal peniaze. Vystrašená žena mu zo strachu o svoj život a zdravie vydala peniaze, ktoré mala v pokladnici. Na miesto udalosti sa počas necelej 1,5 minúty dostavila aj policajná hliadka, avšak páchateľa sa jej zadržať nepodarilo,“ opísala Antalová.

Žilinská polícia upozorňuje na zmenu organizácie dopravy na križovatke Rondel

Páchateľ podľa nej vzal peniaze a následne pešo ušiel do blízkeho okolia, na mieste pátrajú prievidzskí kriminalisti a aj psovod so špeciálne vycvičeným psom. Neznámy páchateľ je vo veku asi 30 až 35 rokov. Je vysoký asi 180 centimetrov a oblečený bol celý v čiernom.

„Polícia žiada občanov, ktorí si všimli pohyb podozrivého muža v blízkosti čerpacej stanice či v bližšom okolí čerpacej stanice, aby kontaktovali políciu na známom telefónnom čísle 158 alebo formou súkromnej správy na Facebooku polície Slovenskej republiky,“ vyzvala Antalová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru