Polícia vyšetruje úmrtie muža v byte ako podozrenie zo zabitia

Ilustračné foto

Foto: TASR

Trestné stíhanie za podozrenie zo zločinu zabitia začala polícia v súvislosti s úmrtím 41-ročného muža, ktorého bezvládne telo sa v piatok (12. 7.) večer našlo v byte na Budovateľskej ulici v Rožňave.

„Podľa doterajších zistení nebohý muž sa mal deň predtým vo večerných hodinách na terase jedného z rožňavských pohostinstiev pohádať s mužom, ktorý ho mal fyzicky napadnúť. Pri incidente poškodený muž utrpel zranenia v oblasti tváre a hlavy,“ informovala o tom v sobotu košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Žaloba na holandských a poľských futbalových fanúšikov bola doručená na súd

Pri štvrtkovom (11. 7.) incidente privolali na miesto rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá požiadala o asistenciu políciu.

Napadnutý muž do príchodu záchranárov a polície ošetrenie odmietol a z pohostinstva odišiel. „Následne policajná hliadka napadnutého muža vyhľadala v mieste trvalého pobytu, pričom muž s policajtmi odmietol komunikovať a udalosť nechcel oznámiť, zároveň odmietol umožniť vstup záchranným zložkám do jeho bytu,“ uviedla Mésarová.

Okolnosti prípadu začal preverovať tím policajných vyšetrovateľov a kriminalistov. Podozrivého z daného skutku, 67-ročného miestneho muža, policajti v krátkom čase vypátrali, zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

„Vyšetrovateľ Policajného zboru v súčasnosti vykonáva potrebné procesné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia voči podozrivej osobe,“ konštatovala hovorkyňa. Páchateľovi za tento skutok podľa Trestného zákona hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

Dopravná nehoda pri Turni nad Bodvou si vyžiadala štyri ľudské životy

Môže vás zaujímať

V pondelok bolo na Slovensku na viacerých miestach rekordne teplé počasie