Jednou vetou

Polícia: Za volant si sadli aj šoféri s viac ako tromi promile alkoholu v dychu

Policajti odhalili v uplynulom týždni na cestách okresu Košice - okolie desať nezodpovedných účastníkov cestnej premávky, ktorých dychová skúška bola pozitívna, v ôsmich prípadoch dokonca viac ako jedno promile. V pondelok o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

V piatok (12. 4.) krátko po 6. h sa 42-ročný vodič pravdepodobne nevenoval plne vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, v dôsledku čoho narazil pri obci Bidovce do dopravného značenia. Dychová skúška na alkohol bola u neho podľa hovorkyne pozitívna, namerali mu takmer dve promile. „Opakované dychové skúšky mali stúpajúcu tendenciu,“ pokračovala s tým, že muž pri nehode neutrpel zranenie. „Umiestnili ho do cely policajného zaistenia a obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ doplnila.

NAKA: Finančná polícia zadržala Taliana pre miliónové podvody

Krátko po 9. h dopravní policajti dokumentovali ďalšiu nehodu, pri ktorej pravdepodobne asistovala únava. „Vodič (30) na rovnom úseku cesty v smere od mesta Moldava nad Bodvou na obec Čečejovce podľa doterajších zistení za volantom Mercedesu Benz zaspal, plynule prešiel za hranicu križovatky v tvare T, kde došlo k zrážke s vozidlom BMW, ktorého vodič (18) jej už nedokázal zabrániť. Vodič mercedesu však aj potom pokračoval v jazde, v dôsledku čoho sa zrazil s ďalším autom – Fiatom Stilo, ktorého vodička (38) tiež kolízii nedokázala zabrániť,“ priblížila Ivanová s tým, že mercedes zišiel z cesty a narazil do hlineného valu, kde ostal stáť.

Pri nehode podľa jej ďalších slov utrpeli ľahké zranenia tri osoby, vodiča mercedesu previezli do nemocnice s doposiaľ nešpecifikovanou dĺžkou práceneschopnosti. „Dychové skúšky všetkých zúčastnených osôb boli negatívne,“ poznamenala.

Saková vymenuje Lučanského za šéfa polície

Ďalšie prípady zaznamenala polícia počas víkendu. V sobotu (13. 4.) krátko po 9.30 h podľa doterajších zistení zišiel vodič (30) pri jednom z rodinných domov v obci Trstené pri Hornáde s autom z cesty do priekopy. Pri dychovej skúške mu namerali 3,65 promile. V nedeľu (14. 4.) si za volant sadol opitý 45-ročný muž. „V obci Geča, smerom k chatovej lokalite Amur, s vozidlom zišiel z cesty do priekopy a zaspal,“ priblížila hovorkyňa s tým, že mu v dychu prvotne namerali 3,33 promile a opakovaná skúška mala stúpajúcu tendenciu. Obaja vodiči skončil v cele policajného zaistenia a obvinili ich z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Môže vás zaujímať

Slovensko má takmer po roku opäť prípad afrického moru ošípaných, tentokrát v obci Čierna