Politici sa pýtajú primátora Valla: Všimol si vôbec, že nasnežilo?

Politici sa pustili do nového primátora Bratislavy kvôli zimnej údržbe

autorská koláž hlavne.sk, TASR, Facebook

Už niekoľko dní je Bratislava pod snehom, najťažšia situácia bola doteraz v utorok (8. 1.), keď doprava na mnohých miestach stíhala len tak-tak. Na niektorých úsekoch vznikal kolaps. Do primátora sa hneď pustili niektorí politici a nič mu nedarovali. Matúš Vallo aj magistrát na kritiku takto reagovali!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Kvôli snehovej situácii meškajú aj spoje MHD, 8.1. 2019. (zdroj: TASR)

Začínajú výpredaje. Na čo si dať najviac pozor v obchodoch?

Internet zaplavili v utorok reakcie mnohých obyvateľov Bratislavy, ale aj všetkých, ktorí do mesta dochádzajú kvôli práci, alebo škole. Množstvo havárií, zápchy, či autobus, ktorý museli rozbehnúť desiatky študentov (pozrite si galériu na konci článku). Aj takéto situácie nastali v hlavnom meste počas hustého sneženia. K situácii v Bratislave sa na sociálnych sieťach vyjadrili europoslankyňa Monika Beňová či poslanec NR SR Ľuboš Blaha (obaja SMER-SD). Vallovi nič nedarovali. Ich statusy z facebooku nájdete nižšie. 

Monika Beňová | foto: TASR

„Sledujúc obrázky na slovenských weboch, naskytá sa otázka, kde je team Vallo?!“ pýtala sa na facebookuposlankyňa Európskeho parlamentu, Monika Beňová„Lebo keď zalial Bratislavu neočakávaný lejak a natieklo do podchodu na Trnavskom mýte, tak to bolo takmer na odstúpenie Iva Nesrovnala. Tu už týždeň upozorňujú na silné sneženie a nikde ani jeden odhŕňač. Doprava (opäť) skolabovala a team Vallo akosi nič,“ pokračovala v príspevku.

VIDEO: „Ty ko*** !!!“ vrieskala na Cibulkovej otca vodička po búračke v Bratislave

V podobnom duchu sa pridaj Beňovej stranícky kolega a poslanec NR SR Ľuboš Blaha„V Bratislave sneží a doprava je katastrofa. Otázka je, kde je náš čarodejný nový primátor Vallo? Ako to, že to nezvláda? To fakt jeho slávny „team“ nevie vyriešiť ani len odpratávanie snehu? To snáď nie!“

Matúš Vallo | foto: Facebook

Na nového primátora Bratislavy sa to v utorok na facebooku sypalo zo všetkých strán. Matúš Vallo však situáciu neignoroval a reagoval: „Prečítal som si vaše reakcie na zimnú údržbu v Bratislave. Nebudem vám odpovedať po jednom, ale pokúsim sa na väčšinu z nich zodpovedať naraz v tomto statuse. Ďakujem za povzbudivé slová a aj za slová kritiky. Cením si ich,“ uviedol Vallo na sociálnej sieti.

Výhovorky na meteorológov?

Podľa Vallových slov hlavné mesto aktuálne rokuje so SHMÚ o poskytovaní presnejších a aktualizovanejších informácií, sústredí sa aj na posilnenie dispečingu. Primátor Bratislavy taktiež zriadil horúcu linku pre nahlasovanie kritických dopravných situácií. Do odhŕňania Bratislavy Vallo zapojil aj odsúdených vo výkone trestu v Justičnom paláci. V príspevku tiež hovorí o približne 400 chodníkoch, ktoré nie sú zaradené do siete komunikácií, aktuálne nie sú udržiavané a bude ich teda potrebné vyriešiť.

Väzni odpratávali sneh v Bratislave. Koľko to vlastne stálo?

Pýtali sme sa teda priamo bratislavského magistrátu, koľko mechanizmov spustili na údržbu bratislavských ulíc. „V noci boli v teréne všetky dostupné mechanizmy, ktoré zabezpečovali zjazdnosť ciest, medzi nimi 43 sypačov nad 4 tony, 11 sypačov do 4 tony, 60 ručných pracovníkov a s nimi spojená malá technika na zimnú údržbu chodníkov, námestí, prechodov pre chodcov. Aktuálne sú už teploty nad nulou a prebieha ručné dočisťovanie chodníkov,“ informovala hovorkyňa magistrátu, Zuzana Onufer. Vyššie uvedenú kritiku od politikov nebude Vallo podľa Z. Onufer komentovať.

Toto je nová prvá dáma Bratislavy – Linda Vallová

„Nemáme dôvod reagovať na poslanca Blahu a ani pani Beňovú. Vieme aj bez ich kritiky, aký je v Bratislave problém so snehom a zimnou údržbou a snažíme sa dopady kritických situácií aspoň zmierniť.“ Podľa slov Onufer mesto aktuálne pracuje s tým, čo má dostupné, a to so zimnou údržbou a s výkonmi, ktoré zazmluvnilo ešte predchádzajúce vedenie mesta. „Treba povedať aj to, že tzv. chodníková novela, ktorú schválili poslanci parlamentu minulý rok len mestu Bratislava navýšila rozlohu chodníkov, o ktoré sa mesto musí starať z vtedajších 200.000 na súčasných 1.200.000 metrov štvorcových chodníkov a to bez toho, aby sa mesto na takýto nárast výkonov mohlo finančne, personálne aj technicky pripraviť,“ vysvetlila Onufer pre hlavne.sk.

MOTO: Kuriózna nehoda auta terčom vtipov (VIDEO)

CELÁ FOTOGALÉRIA TU: ( kliknite na miniatúry )

Môže vás zaujímať

Polícia začala v súvislosti so streľbou v Dubnici trestné stíhanie