Jednou vetou

Poľovníkovi spôsobili broky ťažké zranenie

Ilustračné foto

foto: TASR

Ťažké zranenia utrpel 43-ročný poľovník z Gbiel, ktorého zasiahli broky zo zbrane 56-ročného muža. Spoločne sa 27. decembra vybrali dohľadávať zver postrelenú na poľovačke deň predtým.

Poľovníci sa v čase okolo obeda pohybovali pozdĺž koľajovej trate v katastri obce Kuklov v okrese Senica, v lokalite zvanej letisko Kanovec. „Pri presune mal jeden z mužov spozorovať diviaka a vzápätí došlo k výstrelu zo strelnej zbrane, brokovej dvojky kalibru 16 milimetrov, ktorú v ruke držal 56-ročný muž. Časť vystrelenej strely zasiahla druhého muža a spôsobila mu podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia,“ informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Island: Pri páde vozidla z mosta zahynuli 3 Briti a štyria ďalší sa zranili

Ako doplnila, muž bol so zranením prevezený letecky do bratislavskej nemocnice. Polícia podrobila muža, ktorý vystrelil, orientačnej dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna a zaistila mu zbraň s nábojnicou. „Vo veci sa začalo trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví a vykonávajú sa ďalšie procesné úkony na objasnenie stavu veci,“ dodala Linkešová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru