Jednou vetou

Poslanci BSK rozhodnú o dotáciách i nomináciách na výročné ceny

Juraj Droba
Župan Juraj Droba

Foto: TASR

Dotácie v celkovej výške viac ako dva milióny eur určené na podporu kultúrnych projektov, rozvoja vidieka, turizmu, ale aj športu a voľnočasových aktivít pre mládež budú v piatok predpoludním schvaľovať poslanci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Ako uvádza webstránka BSK, na programe rokovania je 11 bodov.

Krajskí poslanci prerokujú i návrh na predloženie žiadosti o dotáciu z Ministerstva kultúry SR na revitalizáciu parku pri kaštieli v Malinove. V predloženom návrhu sa chce BSK uchádzať o príspevok vo výške viac ako 900.000 eur.

Poslanci by mali tiež schváliť zoznam osobností, ktorých BSK v tomto roku ocení za mimoriadny prínos pre rozvoj a šírenie dobrého mena kraja. Cenu Samuela Zocha by podľa predloženého návrhu mali udeliť napríklad jadrovému fyzikovi, bývalému viceprezidentovi Rady CERN Branislavovi Sitárovi, geografovi, ekológovi a ochrancovi životného prostredia Mikulášovi Hubovi či herečke Slovenského národného divadla Márii Kráľovičovej.

Pamätný list predsedu BSK by mali odovzdať napríklad archivárovi a historikovi Jozefovi Klačkovi či odborníčke v oblasti ochrany vôd a zásobovania obyvateľstva pitnou vodou Alene Trančíkovej. Zastupiteľstvo sa bude zaoberať i správou o vykonanej inventarizácii nehnuteľného majetku BSK za rok 2017, na schválenie je tiež pripravená koncepcia budovania siete environmentálno-vzdelávacích centier v BSK na roky 2018-2025.

Môže vás zaujímať

Rumun sa pokúsil dať do obehu falošné 50-eurové bankovky