Jednou vetou

Poslanci schválili tretiu zmenu rozpočtu, zostáva prebytkový

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

S príjmami viac ako 19 miliónov eur a prebytkom 12.616 eur ráta aktuálny rozpočet mesta Rimavská Sobota po tretej zmene, ktorú schválili poslanci na svojom poslednom, mimoriadnom zasadnutí.

Program na víkend: Tešte sa na jedinečné akcie po celom Slovensku!

V rámci spomínanej zmeny rozpočtu zástupcovia občanov schválili z rezervného fondu 210.000 eur na rekonštrukciu zimného štadióna, 167.000 eur na dostavbu toboganu v rekreačnej oblasti Kurinec, 77.000 eur na revitalizáciu Mestskej záhrady, 50.000 eur na modernizáciu technológie krytej plavárne či 30.000 eur na výstavbu splaškovej kanalizácie v mestskej časti Tomašová.

V oblasti športu prispeli 20.000 eurami hokejovému a 18.900 eurami futbalovému klubu. Naopak, viacero položiek museli vyškrtnúť, aby sa rozpočet nestal schodkový.

Najvyššou zrušenou čiastkou bolo 84.000 eur, ktoré mali byť pôvodne určené na rekonštrukciu miestnych komunikácií. Poslanci tiež vyškrtli 22.000 eur, ktoré mali ísť na financovanie kultúry v meste.

VIDEO: Pri úžere sa mal muž vyhrážať smrťou zo strany košického podsvetia

„Myslím si, že táto tretia zmena rozpočtu zabezpečí do určitej miery rozvoj mesta Rimavská Sobota,“ zhodnotil po odsúhlasení návrhu primátor Jozef Šimko. Dodal tiež, že poslanci napokon schválili takmer všetky jeho požiadavky, ktoré predniesol ešte v januári.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne