Jednou vetou

Poslanci ukončili deň návrhmi na zmeny v zákone o samosprávnych krajoch

Na snímke poslanci NR SR

foto: TASR – Jakub Kotian

Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili siedmy rokovací deň 49. schôdze diskusiou k návrhom na zmeny v zákone o samosprávnych krajoch. Dve novely predložili na rokovanie poslanci SaS. Okrem iného chcú, aby boli poslanci samosprávneho kraja povinní bezodkladne oznámiť úradu samosprávneho kraja skutočnosti, pre ktoré stratili mandát.

FOTO a VIDEO: Úspešní odborníci, ale aj známe tváre. Tomáš Drucker predstavil tím strany Dobrá voľba

Debata v pléne bola ku koncu dňa minimálna, v rokovacej sále sedelo len niekoľko zákonodarcov. Počas siedmich dní schôdze už poslanci prerokovali a hlasovali o väčšine zo 150 bodov schváleného programu. Do konca 49. schôdze NR SR ich čaká ešte niekoľko poslaneckých návrhov.

V piatok (20. 9.) by mali začať rokovanie diskusiou o novele zákona o náhradnom výživnom. Koaličná strana Smer-SD chce upraviť vymáhanie a výšku náhradného výživného na Slovensku. Jeho vymáhanie by mal na svoje plecia prebrať spolu s rodičom dieťaťa štát. Zmeny v zákone navrhujú aj poslanci zo Sme rodina.

FOTO: Takto ju nevidíte každý deň. Ministerka Matečná na bicykli. Pridajte sa aj vy!

Vo štvrtok predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) vyhlásil aj termín voľby kandidátov na ústavných sudcov. Poslanci by mali zvyšných štyroch kandidátov voliť v stredu 25. septembra po hlasovaní o 17.00 h. Vyberať budú zo 16 uchádzačov. Pôjde už o piatu voľbu.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne