Jednou vetou

Posledný májový víkend žiadna nuda nehrozí

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

fotokoláž hlavne.sk

Výborné halušky, oslavy MDD, veselica na východe alebo si môžete oprášiť vedomosti z cudzích jazykov. Posledný májový víkend prináša zaujímavé tipy. Ups, len to počasie bude trochu od veci. V sobotu a nedeľu má byť podľa SHMÚ polooblačno až oblačno a na mnohých miestach prehánky, miestami aj intenzívne búrky. Po oba víkendové dni denné teploty 22 - 28 stupňov Celzia. Tak si pribaľte do ruksakov pršiplášte, svetre, mikiny a poď ho na tieto zaujímavé miesta. Ak nám najbližšie pošlete víkendový tip z vášho okolia, radi o ňom napíšeme.

Hurá, deň detí je tu…

Deti, ktoré nevydržia do 1.júna, môžu prísť aj s rodičmi oslavovať MDD túto sobotu do Ordódyho parku, do Centra voľného času – hneď vedľa pivovaru. Bohatý program sa začína už predpoludním po 10:00 hodine. Najmenších pozdraví z pódia riaditeľka CVČ Viera Györeová a najmenším by mala „Gyermeknap“ zaželať aj  primátorka Ildikó Basternák.

POZRITE SI AJ: V Hurbanove sa stretli najlepšie masky

O prekvapenia a zábavu sa budú starať Mr. Bubble, kúzelník Ivan, údajne v plnej sile sa objaví takmer zabudnutý Jožo Pročko, fitness a kondičný tréner Ján Habardík, ktorý bude zároveň všetko intenzívne prekladať do maďarčiny (aby sa všetci vedeli zabaviť), predstavia sa tancujúce psy, nebudú chýbať ukážky zásahov polície a hasičov, tvorivé workshopy, maľovanie na tvár a to najdôležitejšie – maškrty pre všetkých. Tak šup oslavovať s deťmi do parku v Hurbanove!

Oslavy MDD v CVČ Hurbanovo minulý rok, foto: facebook

Oslavy MDD budú tento víkend aj v ďalších mestách, v nedeľu napríklad: vo Zvolene na námestí SNP, v Senici na letisku, v Revúcej na ihrisku ZŠ P. O. Hviezdoslava, na Amfiteátri na Zemplínskej Šírave alebo aj v nádhernom parku Arboréta Mlyňany SAV.

Príprava na dovolenku? Festival jazykov

Než sa vyberiete na letnú dovolenku a vedeli si v zahraničí vypýtať hoci len kolu s citrónom na pláži alebo pleskavicu bez cibule a kečupu, oplatí sa prísť v sobotu do Starej Tržnice v Bratislave. Bude tam „Cestovateľský festival jazykov“.

ZABAVTE SA: Poriadna psina? Párty pre psa v reštaurácii

Čo Vás čaká? Cestovateľská slovná zásoba, kvízy o krajinách, ochutnávky jedál z rôznych kútov sveta, autentická atmosféra a native spíkri, súťaže o zaujímavé ceny aj zábavné jazykové úlohy. Also, gute fahrt and enjoy it. Igen? 🙂

Cestovateľský festival jazykov, foto: FB

Ak dobré halušky, tak jedine u „Jánošíka“

Ak máte chuť na výborné „bryndzáky“ a zároveň chcete povzbudzovať kuchárov, zastavte sa na majstrovstvách sveta vo varení a jedení bryndzových halušiek. Je to už túto sobotu v rodisku zbojníckej legendy Jura Jánošíka, v Terchovej – Amfiteáter nad Bôrami.

NEUVERITEĽNÁ ZMENA: Hviezda obľúbeného seriálu – spoznali by ste ju dnes?

Hlavnými účinkujúcimi budú: nezabudnuteľne brčkavý Peter Nagy so skupinou Indigo, pesničkárka Sima Martausová a jej dunivá gitara, víťaz tohtoročnej súťaže Zem spieva Martin Repáň, ale aj terchovskí majstri z Ťažkej Muziky a iní. Kto si to chce všetko poriadne užiť a dobre sa najesť, nech príde nalačno – kvôli haluškám.

V Terchovej stretnete aj zbojníkov – haluškárov, foto: haluskyterchova.sk

Rusíni vo Svidníku

V nedeľu vyvrcholí Rusínsky festival 2018, ktorý prebiehal celý týždeň na amfiteátri vo Svidníku ale aj v centre mesta. Zažiť tam stále môžete výstavy umeleckých diel, premietanie filmov, besedy, vystúpenia hudobných skupín, tanečných a divadelných súborov.

V piatok je pripravený koncert NO NAME (pripravte si texty k pesničkám: Lekná, Prvá, Ďakujem, že si), v sobotu tam zažijete speváčku Kristína (asi zaspieva pesničky: Ta ne?, V sieti Ťa mám, ale Horehronie vo Svidníku je otázne) a v nedeľu sa na všetkých teší Vašo Patejdl (určite zaspieva hity ako Nepriznaná, Kamarátka nádej, stále aktuálny je Umenie žiť a nesmie chýbať Ak nie si moja) 

UPOZORNENIE: Zoznam pesničiek od účinkujúcich je približný a nie je možné si ich pod pódiom nárokovať. Skandovaním slušných slov a hromadným pokrikom jednotlivých názvov piesní sa pripúšťa úspešnosť, že ich hudobné telesá zahrajú.

ilustračné foto: FB

Máte zaujímavý tip na víkend z vášho okolia? Dajte nám vedieť, aby sme ostatným dali vedieť, napíšte na redakcia@hlavne.sk

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru