Jednou vetou

POVAŽSKÁ BYSTRICA: V centre mesta pribudnú dopravné obmedzenia

Ilustračná foto

Foto: TASR

Už sedem mesiacov je obmedzená premávka na rekonštruovanom Orlovskom moste, aktuálne sa stavebné práce rozbiehajú aj na Ulici slovenských partizánov.

Najbližšie tri týždne sa musia motoristi v centre Považskej Bystrice pripraviť na dopravné obmedzenia. Tie súvisia s pokračujúcou rekonštrukciou cesty II/517, ktorú od vlaňajšej jesene s podporou eurofondových finančných prostriedkov zastrešuje Trenčiansky samosprávny kraj.

Už sedem mesiacov je obmedzená premávka na rekonštruovanom Orlovskom moste, aktuálne sa stavebné práce rozbiehajú aj na Ulici slovenských partizánov. „Okresný dopravný inšpektorát v Považskej Bystrici upozorňuje motoristov, že od 31. marca bude v úseku cesty od križovatky OC M-Park – OD Lidl po križovatku s komunikáciou k OC Brel čiastočná uzávierka jazdných pruhov a presmerovanie dopravy pri rekonštrukcii tohto úseku cesty postupne po tretinách celej šírky vozovky,“ uvádza sa v policajnom oznámení.

Podľa políciou zverejnených informácií sa stavebné práce budú vykonávať v závislosti od vhodných poveternostných podmienok a ukončenie tejto etapy rekonštrukcie cesty je predbežne stanovené na 21. apríl. „Doprava bude usmerňovaná a riadená prenosným dopravným značením a dopravnými zariadeniami, prípadne riadená osobami spôsobilými na riadenie cestnej premávky,“ dodala polícia.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru