Jednou vetou

Povodne hrozia okrem Rožňavy a Trebišova aj v okolí Stropkova

Povodeň. (ilustračná foto)
Ilustračné foto

Foto: TASR

Zoznam okresov so zvýšeným povodňovým nebezpečenstvom sa zvýšil. Najvyššia výstraha 3. stupňa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) platí nielen pre oblasť Trebišov-Roňava, ale aj pre okres Stropkov. Meteorológovia takisto zvýšili výstrahu pred povodňami z trvalého dažďa i pre okresy Humenné, Svidník a Košice-okolie.

Hydrologická výstraha 1. stupňa sa okrem okresov Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja rozšírila aj na okresy Žilinského kraja Turčianske Teplice a Liptovský Mikuláš. Na východnom Slovensku platí až do 18.00 h výstraha pred intenzívnym dažďom, ojedinele môže spadnúť 35 až 50 mm zrážok.

Na horách v oblasti Kysúc, Oravy, Liptova, Turca, Spiša i Horehronia platí od nedeľňajšieho popoludnia až do pondelkového (2.4.) poludnia výstraha pred nárazovým vetrom – v polohách nad pásmom lesa môže dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 km/h, na hrebeňoch to môže byť 135 až 150 km/h.

Meteorológovia varujú aj pred silným vetrom v nižších polohách. Výstraha pred nárazmi vetra s rýchlosťou 65 až 70 km/h platí do 18.00 h pre oblasť juhozápadného Slovenska.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru