Požiar budovy na Vajnorskej v Bratislave sa podarilo hasičom zlikvidovať

Hasiči zasahujú pri požiari polyfunkčnej budovy na Vajnorskej ulici v Bratislave 13. októbra 2018

foto: TASR - Pavel Neubauer

Hasičom sa podarilo uhasiť rozsiahly požiar polyfunkčnej budovy na Vajnorskej ulici v Bratislave. Bojovali s ním od noci z piatka (12.10.) na sobotu. Z miesta v týchto chvíľach odchádzajú posledné jednotky. Potvrdilo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

Požiar v podkrovných priestoroch prízemnej budovy nahlásili hasičom krátko pred druhou hodinou v noci. Zranené osoby hasiči počas zásahu neevidovali. V sobotu ráno však obyvateľov bývajúcich v okolí ulíc Vajnorská, Ružinovská, Turbínová, Magnetová, požiadali, aby si pozatvárali okná.

Babie leto si treba cez víkend poriadne užiť

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v tejto súvislosti vydal v hlavnom meste upozornenie pred smogovou situáciou pre častice PM10. „V predchádzajúcich hodinách boli v Bratislave na monitorovacích staniciach na Kamennom námestí a Trnavskom mýte namerané vysoké koncentrácie PM10 z dôvodu požiaru budovy na Vajnorskej ulici,“ informoval SHMÚ. Varovanie pred smogovou situáciou v Bratislave má na svojom webe ešte stále zverejnené.

Môže vás zaujímať

V pondelok pozor na prehánky a búrky. Teploty do 23 stupňov Celzia