Jednou vetou

Požiar drevenice v Bitarovej si vyžiadal dve zranené osoby

Ilustračné foto

twitter.com

Dve zranené osoby si vyžiadal pondelkový (20. 5.) požiar drevenice v obci Bitarová, okres Žilina. TASR o tom v utorok informoval Marek Panák z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline.

Požiar nahlásili na krajské operačné stredisko v Žiline krátko pred 12.30 h. K udalosti boli vyslaní hasiči z hasičskej stanice v Žiline a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline.

„Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že požiarom sú zasiahnuté vnútorné priestory spolu s podkrovím a strešnou konštrukciou drevenice. Jedna zo zranených osôb, ktorá bola nadýchaná splodinami horenia, sa nachádzala v silno zadymenej miestnosti vo vnútri objektu. Hasiči s použitím rebríka vyniesli zranenú osobu cez okno miestnosti a spolu s druhou zranenou osobou ich odovzdali do opatery záchrannej zdravotnej služby,“ priblížil Panák.

EÚ zriaďuje hasičskú leteckú flotilu na nadchádzajúce obdobie lesných požiarov

Dodal, že hasiči vykonávali hasiace práce za použitia autonómnych dýchacích prístrojov a súčasne rozoberali horiace konštrukcie. „V priebehu hodiny a pol od začiatku zásahu požiar zlikvidovali,“ uviedol.

Na požiarisku zasahovalo 11 profesionálnych hasičov s tromi kusmi techniky. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru