Jednou vetou

Dávajte si pozor v MHD. Takto sa kradnú mobily!

Pozrite sa, ako ľahko môžete prísť o mobil v MHD

foto: FB Policia SR

Opatrnosti nie je nikdy dosť. Zvlášť to platí na verejných priestranstvách, napríklad aj na zastávkach MHD. Košickí policajti hľadajú vreckárov, ktorí nedávno úradovali - ukradli mobilný telefón. Len sa na to pozrite, aké majú finty! (video nižšie)

Košickí policajti zverejnili na sociálnej sieti výzvu s prosbou o pomoc pri pátraní po vreckároch, ktorí odcudzuli mobilný telefón pri nastupovaní do autobusu. Celú akciu zaznamenali aj kamery.

Škoda mala nastať ešte 8. marca tohto roka v jednom z autobusov MHD v Košiciach, kedy neznámy páchateľ odcudzil z vrecka poškodenej dievčine mobilný telefón hneď po tom, čo nastúpila do autobusu.

Krádežou bola poškodenej osobe spôsobená škoda vo výške 180 eur. Polícia po páchateľovi pátra a žiada o pomoc verejnosť, ak niekto spoznal podozrivé osoby, ktoré zachytil kamerový systém, aby volal na 158.  

Zároveň polícia vyzýva k zvýšenej ostražitosti pri cestovaní v prostriedkoch hromadnej dopravy, aby si na svoje veci dávali pozor a nespustili ich z očí. Ako vidno na záberoch zlodejovi na krádež vecí stačí iba pár sekúnd, pričom tlačenica je vhodná príležitosť pre potencionálnych páchateľov, aby uskutočnili svoj zámer.

Poznáte týchto vreckárov?

Vreckári v autobuse

POZRITE SA, AKO ĽAHKO SA KRADNE V AUTOBUSEOO PZ Košice Západ vykonáva skrátené vyšetrovanie vo veci prečinu krádeže, ktorého sa dopustil doposiaľ neznámy páchateľ tým, že 8. marca tohto roka v jednom z autobusov MHD v Košiciach odcudzil z vrecka poškodenej dievčine mobilný telefón hneď po tom, čo nastúpila do autobusu. Krádežou bola poškodenej osobe spôsobená škoda vo výške 180 eur. Polícia po páchateľovi pátra a žiada o pomoc verejnosť, ak niekto spoznal podozrivé osoby, ktoré zachytil kamerový systém, aby volal na 158. Vďaka.Zároveň vyzývame občanov k zvýšenej ostražitosti pri cestovaní v prostriedkoch hromadnej dopravy, aby si na svoje veci dávali pozor a nespustili ich z očí. Zlodejovi na krádež vecí stačí iba pár sekúnd, pričom tlačenica je vhodná príležitosť pre potencionálnych páchateľov, aby uskutočnili svoj zámer.

Posted by Polícia Slovenskej republiky on 4. máj 2018

zdroj: Facebook Polícia SR

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru