POZOR!!! Množia sa prípady otrávených vtákov

Len dnes pribudli ďalšie dva nové prípady z Nitrianskeho kraja. V jednom z nich neznámy páchateľ otrávil holuba domáceho, domácu sliepku a bažanta poľovného a tri chránené živočíchy Myšiaka lesného a Kaňu močiarnu. Medzitým dostala polícia správu o ďalších desiatich kusoch uhynutých Myšiakov pri obci Beladice.

V poslednom čase sa množia prípady otravy chránených druhov vtákov chemickými látkami, ktoré sú nebezpečné aj pre človeka. Len za uplynulý mesiac eviduje polícia päť takýchto prípadov. Je to alarmujúci počet, keďže v rokoch 2006-2017 bolo takýchto prípadov 25.  Z tohto dôvodu útvary Policajného zboru, najmä v regiónoch, ktorých sa súčasná situácia týka, budú prijímať v rámci svojich možností opatrenia, cieľom ktorých bude nie len objasnenie už dokumentovaných prípadov, ale aj preventívna činnosť.

Polícia vyzýva k ostražitosti

Na výrobu otrávených návnad sú najčastejšie používané toxické chemické látky – jedy, ktoré sú nebezpečné nielen pre voľne žijúce živočíchy, ale aj pre človeka či spoločenských a hospodárskych zvierat. Pri náleze otrávenej návnady, prípadne podozrivého nálezu uhynutých živočíchov vo voľnej prírode, s nimi v žiadnom prípade nemanipulujte a bezodkladne informujte o náleze políciu na čísle 158.

zdroj a foto: Polícia SR

Môže vás zaujímať

Protestný pochod v piatok podvečer ovplyvní dopravu v hlavnom meste