Jednou vetou

Pre štvrtkový zápas Slovana budú posilnené hliadky v Bratislave

Ilustračné foto

Foto: TASR

Zvýšený počet policajtov bude dohliadať na bezpečnosť v bratislavskom Starom Meste v súvislosti s futbalovým zápasom ŠK Slovan Bratislava a PAOK Solún. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Zápas je naplánovaný na štvrtok (22. 8.), zvýšený počet hliadok bude už od stredy (21. 8.). Počítať treba podľa polície aj s dopravnými obmedzeniami.

„Vzhľadom na to, že ide o rizikové podujatie, bude do bezpečnostného opatrenia nasadený dostatočný počet policajtov poriadkovej, dopravnej a kriminálnej polície,“ priblížila hovorkyňa.

FOTO: Slovan postúpil do play off EL, narazí na PAOK

Vo štvrtok treba podľa jej slov počítať aj s prípadnými čiastočnými dopravnými obmedzeniami, a to od 17.00 h najmä v okolí štadióna, teda na Bajkalskej, Trnavskej a Vajnorskej ulici. Mihalíková doplnila, že možné sú aj čiastočné obmedzenia na trase presunu gréckych fanúšikov z centra mesta cez Krížnu ulicu. Zdôraznila, že dopravní policajti budú situáciu v premávke monitorovať.

Účastníkov podujatia polícia upozorňuje, že v zmysle zákona sú povinní dodržiavať pokyny organizátora, členov usporiadateľskej služby a policajtov. Zakázané je priniesť na miesto konania pyrotechniku a používať ju. Priniesť účastníci nesmú ani strelnú zbraň, chladnú zbraň a podobne. Na podujatia by v zmysle zákona nemali ísť ani pod vplyvom alkoholu, omamných alebo psychotropných látok či používať štátne symboly cudzích štátov, alebo ich predchodcov.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne