Jednou vetou

Posledný novembrový víkend to žije

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk

Aký bol týždeň? Dobre, tak radšej hurá, víkend je tu! V sobotu a nedeľu má byť podľa SHMÚ oblačno, kde tu hmlisto, alebo zamračené. Nejaké mrholenie, trochu dažďa a na severe hlásia sneženie. Teploty maximálne do 10 stupňov. Keď ešte nemáte plány, možno dostanete trochu inšpirácie a vyberiete si aj z našich tipov, nech sa páči:

Pridajte sa k nám na facebooku. Nájdete nás TU

Jarmoky a podobné veci

V Závadke nad Hronom alebo Handlovej to cez víkend bude žiť Katarínskym jarmokom. Nachystali miestne špeciality, zohnali kolotoče a oceňovať budú najlepších Handlovčanov. Na Námestí baníkov to roztočí poľská skupina Gruppa furmana, alebo Team revival a šup na klinec večera – Peter Bič project. Zabavte sa poriadne, kto sa tam chystáte.

Mária Čírová o svojom trápení: „Hrať na klavír som bola nútená. Chcela som sa hrať s deťmi.“

Ondrejský jarmok sa koná až na dvoch miestach – v Želiezovciach a vo Varíne. Okrem jedla a muziky tam zoženiete od miestnych ručne robené košíky, tkané koberce, drevorezby, drevené betlehemy, ďalej domáce medovníky, handrové bábiky a výrobky zo šúpolia, keramiku, mydielka, vyrezávané magnetky, domáce frgále, domácu medovinu a mnoho ďalších. Ejha, že to bude parádne!

Príďte do Handlovej viacerí, pred tromi rokmi to bola hlava na hlave, úplne natrieskané námestie, alebo sa mi to len zdá? Nikto si nenechal ujsť Karola Duchoňa na plné pecky. Viac tu:

Halászlé aj lav jú!

Máte radi halászlé? Choďte do Komárna. Bude tam súťaž vo varení tejto špeciality, rybárska súťaž a rybacie špeciality, súťaže pre deti a dospelých. Pozvaní sú všetci, takže príďte podporiť svoj tím alebo si jednoducho zasúťažiť a vyhrať. V Komárne sa inak konala raz famózna súťaž v jedení párkov. Laci, Aladár, či ako sa volal moderátor mal čo robiť. Chutilo aj súťažiacim:

Nepríde aj Pišta Hufnágel?

Tancovačka s klobásou a Katarínou

Asi tak sa dá vysvetliť Katarínska zabíjačková diskozábava, ktorú robí obec Predajná cez víkend. Priamo na námestí si pochutnáte na zabíjačkových špecialitách a rovno s klobásou v ruke robiť hopsasá, lebo miestni muzikanti aj heligonkári to roztočia.

Vianočné trhy

V hlavnom meste to už začne rozvoniavať vareným punčom, medovinou, trdelníkmi. Na Hlavnom námestí začínajú Vianočné trhy, staromestské odštartovali ešte pred týždňom. Vo Viedni začínajú tiež a podobne sú na tom v Budapešti. Neviete niekto ako Praha? Prvé dni to býva ešte „dýchateľné“, ale postupne ako sa blížia Vianoce tam chodí viac a viac ľudí, tak len preventívne dávajte pozor, aby Vám na bunde „nezaparkovala“ horčica, kečup, lokša, cigánska. Zháňať pred sviatkami čistiareň je otrava 🙂 Okrem Blavy majú začať v Žiline a Košiciach.

Black Friday

Milujete zľavy a nakúpite potom blbosti? Asi ste postrehli, že aj na Slovensku je hitom „Black Friday“, kedy obchody dávajú šialené zľavy na veci, ktoré nevedia inak predať. Niekedy sa ale nájdu aj dobré a kvalitné veci, len treba dobre vyberať. Hm, ale stojí Vám to za takéto tlačenice v obchodoch? Nedáte si radšej Black coffee?

Pani Hruštíková zažila niečo také minulý víkend. Vraj ju poslali na oslavy 17. novembra do Rakúska:

Inšpirujte sa určite múdrosťou Brančiho Mojseja:

Múdrosť pre fanúšikov Braňa Mojseja a nezaťažený vesmír | foto: FB BM

Nestíha sa poriadne najesť. Pozrite sa, na čo dostala Adela chuť

Ozaj a nezabudnite cez víkend na teplé oblečenie. Či si kapitán, Judr. alebo horalka, platí to pre každého. Viď vzor:

Andrej Danko na futbale SVK – CZE v Prahe, 19. 11. 2018 | foto: FB AD

Neuveríte, kto a ako rieši Dankovu rigorózku!

Idete na nejakú diskošku, oldiesku, alebo len tak do múzea? Táto pesnička nakopne (možno):

Ak sa nikam nechystáte a budete doma trebárs upratovať, skontrolujte si, či máte vysavač správne zapojený. Táto pani je síce poriadku milovná, len si nevšimla podstatnú vec:

Užite si príjemnú sobotu aj nedeľu, oddýchnite si cez víkend, alebo keď nie, tak robte hocičo a podľa svojich predstáv 🙂 Keď budete vedieť o niečom napíšte na redakcia@hlavne.sk

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru