Jednou vetou

Predstavenstvo v Infra Services, dcérskej firme BVS, sa zmenilo

Bratislavská vodárenská spoločnosť

zdroj: TASR

Predstavenstvo spoločnosti Infra Services, dcérskej firmy Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS), sa zmenilo. Informovali o tom z vedenia bratislavských vodární.

Valné zhromaždenie v utorok (8. 10.) jednohlasne odsúhlasilo odvolanie členov predstavenstva Infra Services – Zsolta Lukáča, Romana Masára, Petra Hamaja, Františka Sobotu a Alžbety Calpaš-Mordinovej. Zároveň vzalo na vedomie vzdanie sa funkcie Tomáša Filípeka. Schválilo zároveň vymenovanie nových členov predstavenstva, a to Henricha Haščáka, Vladimíra Kollára a Jozefa Hudáka ako nominantov BVS a Petra Lakatu, Tomáša Nemečka a Ladislava Szaba ako nominantov minoritného akcionára Infra Services – spoločnosti Grafobal Group development (GGD), za ktorou stojí podnikateľ Ivan Kmotrík.

Šéf Infra Services prosí Kratochvílovú, aby pomohla pri stotožnení páchateľa

„Verím, že nové predstavenstvo v Infra Services prinesie potrebné zmeny v zlepšení starostlivosti o vodárenskú infraštruktúru nielen v Bratislave, ale všade, kde BVS pôsobí,“ povedal generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš.

Vodárne tvrdia, že návrh členov nového predstavenstva Infra Services, ktorých nominovala BVS, jednohlasne odsúhlasilo predstavenstvo samotnej BVS, v ktorom majú svoje zastúpenie aj minoritní akcionári. „Jednohlasný súhlas predstavenstva BVS, teda aj zástupcu minoritných akcionárov, potvrdzuje správnosť a transparentnosť tejto voľby,“ deklarujú bratislavské vodárne.

BVS: Bývalému šéfovi Infra Services schválili zlatý padák 150-tisíc eur

Infra Services vykonáva činnosti, ktoré sa týkajú projektovania, realizácie a údržby vodovodných a kanalizačných sietí. Inštaluje vodomery, armatúry, vodné šachty či kanalizačné siete. Je developerom vodovodnej a kanalizačnej infraštruktúry. Jej kľúčovým partnerom je BVS, ktorá dodáva pitnú vodu viac než 700.000 domácnostiam v hlavnom meste a ďalším mestám a obciam na západnom Slovensku.

Môže vás zaujímať

BRATISLAVA: Vodiči opatrne. Tieto cesty v hlavnom meste opravujú