Jednou vetou

Premiér Pellegrini odporúča Košičanom voliť Petruška. Rozhodli skúsenosti a prax

Premiér Peter Pellegrini našiel pre Košice nového Richarda Rašiho!

autorská koláž hlavne.sk, youtube Martin Petruško

Pre Košice našli solídnu náhradu. Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) podporuje v nadchádzajúcich komunálnych voľbách na post primátora Košíc voľbách súčasného viceprimátora Martina Petruška (45). Dôvody, pre ktoré sa premiér rozhodol, zhrnul aj vo videu, ktoré zverejnil len pred niekoľkými hodinami. Súčasný primátor Richard Raši (47) vo voľbách nekandiduje, keďže od marca zastáva post podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu.

Raši dlho nevydržal a vrátil sa ku klasike

„Milí Košičania, Vaše mesto patrí medzi najšpičkovejšie na Slovensku, zviditeľnilo sa vo svete veľmi pozitívne počas viacerých projektov ako napríklad Európske hlavné mesto kultúry v roku 2013, alebo organizovaním Art Film festu. Podarilo sa zrekonštruovať električkové trate a budovanie modernej dopravy napreduje. Je dôležité pokračovať v mnohých ďalších projektoch,“ uviedol predseda vlády Peter Pellegrini vo videu (celé nájdete nižšie), ktoré zverejnil na internete kandidát na primátora Košíc a súčasný viceprimátor Martin Petruško. Okrem Smeru získal podporu od SNS a Strany zelených.

Bratislava je lepšia dedina. Porovnali sme čakárne na železniciach

Košice, ktoré sú druhým najväčším mestom na Slovensku a významnou metropolou východu s vyše 240-tisíc obyvateľmi, viedol doteraz primátor Richard Raši. Štafetu tak predáva viceprimátorovi Petruškovi, ktorý je poverený vedením mesta od marca t.r.. Vtedy sa totiž stal Raši podpredsedom vlády pre investície a informatizáciu a Petruškovi odovzdal naštartovanú agendu s mnohými projektami. S vedením mesta, ako aj riešením kľúčových tém má bohaté skúsenosti už od roku 2006, kedy sa stal prednostom Krajského stavebného úradu v Košiciach, pôsobil aj na úrade Košického samosprávneho kraja, za viceprimátora bol vymenovaný v januári 2015.

Chcete dostávať od nás pravidelne novinky? Prihláste sa na bezplatný Newsletter a tie najlepšie články za posledný týždeň budú chodiť priamo na Váš e-mail

Premiér Pellegrini ocenil Petruškove doterajšie výsledky aj úsilie zlepšovať kvalitu života v meste. „Chcem posilniť hliadky mestskej polície, ktoré zvýšia bezpečnosť v uliciach Košíc, pokračovať v budovaní cyklotrás a mám viaceré reálne plány na zlepšenie mesta,“ uviedol súčasný viceprimátor pri ohlásení svojej kandidatúry ešte pred letom. Košice sa na budúci rok stanú Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva, ako aj dejiskom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Vymení Peter Pellegrini vládnu limuzínu za toto?

VIDEO (kliknite na náhľad – zdroj M. Petruško):

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Martin Petruško | Foto: facebook MP

KULEHA: Poplach na letisku kvôli Macronovmu prekvapeniu

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru