Jednou vetou

Prešovskí mestskí policajti majú ďalšie elektrokolobežky

foto: presov.sk, zdroj: TASR

Prešovskí mestskí policajti dostali do výbavy dve nové elektrokolobežky. Ich celkový počet sa tak zvýšil na štyri, lebo už v minulom roku mali možnosť „zabehať“ dve kolobežky. Informoval o tom tlačový referent prešovskej radnice Milan Grejták.

„Vlani sme elektrické kolobežky otestovali, ohlasy medzi našimi príslušníkmi i obyvateľmi Prešova boli pozitívne, preto sme prvé dve začlenili do nášho dopravného parku. Keďže sa kolobežky osvedčili, v tomto roku sme zabezpečili ďalšie dve,“ informoval o najnovšom prírastku do dopravného parku prešovskej mestskej polície jej náčelník Ján Andrejko.

Štyri kolobežky tak ešte výraznejšie pomôžu mestským policajtom pri ich preventívnej činnosti. Policajti si pritom pochvaľujú hlavne operatívnosť presunov na miestach, kde sa s motorovým vozidlom dostanú len ťažko.

„Elektrokolobežky sú nenáročné, majú jednoduché ovládanie a na ich používanie sa nevyžaduje ani vodičský preukaz. Ich dojazd na jedno nabitie je približne 100 kilometrov,“ doplnil Andrejko. Podľa jeho vyjadrenia ich využívajú nielen hliadky na centrálnom pracovisku na Jarkovej ulici, ale tiež hliadky z vysunutých pracovísk na prešovských sídliskách.

Kolobežky dosahujú rýchlosť 30 kilometrov za hodinu a vážia 30 kilogramov. Sú tiež vybavené signalizačným zariadením.

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava