Jednou vetou

Prešovskí seniori si v súťaži preverili svoje vedomosti

Ilustračné foto

TASR

Prešovskí seniori z denných centier, stacionárov a združených organizácií si v rámci vedomostnej súťaže Privilegia Regalia Fragopoliensia v uplynulých dňoch preverili svoje vedomosti. Absolvovali test s 34 otázkami z histórie i súčasnosti mesta, ale aj z bežného života.

„Ich úlohou bolo tiež doplniť chýbajúce slová v pesničkách. Pripravené boli známe i menej známe ľudové piesne a seniori tak ‚oprášili‘ aj rodnú šarištinu. V treťom kole si zaspomínali na detstvo a museli nájsť desať rozdielov medzi obrázkami. Každý zo seniorov mal vlastný obrázok, pričom obrázky si navzájom mohli medzi sebou aj vymeniť, skontrolovať a pomôcť si,“ uviedla tlačová hovorkyňa Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

Každý šiesty senior na svete je podľa OSN obeťou zlého zaobchádzania

Nechýbala ani bonusová úloha, v ktorej mali seniori doplniť chýbajúcu štvrtú slohu známej piesne ‚A od Prešova‘. Vo štvrtok kole predstavilo každé družstvo vybrané slovenské príslovie a ostatní súťažiaci dané príslovie hádali. Súťaž tak bola ako povedala, nielen o vedomostiach, ale najmä o zábave.

Víťazom sa stalo družstvo z Denného stacionára Opál so 108 bodmi z celkového počtu 130.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru