Jednou vetou

Dopravná nehoda medzi Seniakovcami a Budimírom si vyžiadala jednu obeť

Ilustračné foto

Foto: TASR

Pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo v piatok (30.11.) večer medzi obcami Seniakovce v okrese Prešov a Budimír v okrese Košice - okolie vyhasol jeden ľudský život. Informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

„V smere od Budimíra viedla 54-ročná žena z Nižného Hrabovca v okrese Vranov nad Topľou osobné auto Ford Galaxy s prívesom. Počas jazdy sa z doposiaľ nezistenej príčiny odopol príves a ten následne prešiel do protismeru, kde prednou ľavou časťou narazil do prednej ľavej časti oproti idúceho osobného auta Volkswagen Golf, ktoré viedol 33-ročný muž z Herľan v okrese Košice – okolie.  Vodič Golfu utrpel ťažké zranenia, následkom ktorých na mieste dopravnej nehody podľahol,“ uviedol Džobanik.

 Pri dopravnej nehode v Dunajskej Strede prišiel o život 65-ročný cyklista

Hmotné škody boli podľa jeho slov vyčíslené na 6000 eur. „Okolnosti vzniku dopravnej nehody a miera zavinenia bude predmetom ďalšieho vyšetrovania. Dychová skúška na alkohol u vodičky bola s negatívnym výsledkom,“ doplnil Džobanik.

Prešovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Na miesto činu bol privolaný súdny znalec z odboru dopravy, ktorý bude podľa Džobanika prizvaný aj k vykonaniu znaleckého posudku.

Môže vás zaujímať

V noci zachvátili plamene rodinný dom v Matejovciach, zranili sa dve osoby