Jednou vetou

Kežmarská nemocnica vyzbierala pre ľudí v núdzi už viac ako 100 kilogramov vecí

Ilustračné foto

pixabay.com

Viac ako 100 kilogramov šatstva, hračiek, domácich a športových potrieb vyzbierali zdravotníci počas prvých dní charitatívnej vianočnej zbierky, ktorú po prvý raz organizuje Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku. Informovala hovorkyňa spoločnosti Agel SK Alžbeta Sivá. Veci sú určené pre rodiny v núdzi.

Vianočnou zbierkou nemocnica oslovuje prioritne zdravotníckych pracovníkov, verejnosť však môže veci nosiť do konca novembra po predchádzajúcom dohovore na oddelenie dlhodobo chorých na Hviezdoslavovej ulici 27. „Sme vďační za oblečenie pre všetky vekové kategórie. Šatstvo, ktoré zbierame, by malo byť hygienicky vyhovujúce a nepoškodené. Darovanými vecami, ktoré sa už možno nepoužijú, môžete pomôcť ľuďom v núdzi. Aj minimálna pomoc je pomoc a vážime si každú prejavenú súdržnosť a empatiu,“ uviedla Iveta Chreneková, predsedníčka správnej rady Nadácie Agel.

Recepcia na prízemí polikliniky fakultnej nemocnice v Žiline bude modernejšia

Ako Sivá informovala, zbierky zachovalého šatstva, obuvi či detských hračiek organizuje Nadácie Agel po tretí raz, každoročne pribúda počet darcov, ktorí venujú nepotrebné či nevyužívané veci v nemocniciach, kde ich potom vydávajú jednotlivým charitatívnym organizáciám priamo v regiónoch.

Zimné oblečenie, obuv, posteľnú bielizeň, uteráky a iné vyzbierané veci kežmarskou nemocnicou poputujú obyvateľom azylových domov, konkrétne do Centra sociálnych služieb Kežmarok a Zariadenia sociálnych služieb Jasoň, Spišská Stará Ves.

Môže vás zaujímať

V noci zachvátili plamene rodinný dom v Matejovciach, zranili sa dve osoby