Jednou vetou

Polícia vyšetruje subvenčný podvod súvisiaci s dotáciami

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Polícia vyšetruje subvenčný podvod súvisiaci s dotáciami na podporu sociálnych a kultúrnych potrieb a riešenie nepriaznivej situácie rómskej komunity v obci Prosačov. Informovala o tom krajská hovorkyňa Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. Spolu s podvodom došlo aj k prečinom falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. Páchateľa polícia zatiaľ nekonkretizuje.

Páchateľ žiadal o dotáciu Ministerstvo vnútra (MV) SR, k žiadosti priložil výpis z uznesenia obecného zastupiteľstva. V uznesení malo byť schválené spolufinancovanie obce na projekte podpory sociálnych a kultúrnych potrieb a riešenia nepriaznivej situácie rómskej komunity v obci. Medzi MV SR a Prosačovom bola následne uzatvorená zmluva o poskytnutí dotácie zo štátneho rozpočtu vo výške 9000 eur. Zmluva bola podpísaná predstaviteľom obce a obci boli poskytnuté dohodnuté finančné prostriedky. Podľa polície sa však ukázalo, že uznesenie obecného zastupiteľstva obce priložené k žiadosti o dotáciu nebolo obecným zastupiteľstvom obce nikdy vydané a schválené.

Podvodne získané akademické tituly chce Beblavý riešiť novelou zákona

Polícia vo Vranove nad Topľou vedie voči páchateľovi trestné stíhanie a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Môže vás zaujímať

V noci zachvátili plamene rodinný dom v Matejovciach, zranili sa dve osoby