Jednou vetou

Prešovskí mestskí poslanci schválili štvrtú zmenu rozpočtu

Prešov

foto: TASR

Prešovskí mestskí poslanci na svojom utorňajšom rokovaní schválili v poradí štvrtú zmenu rozpočtu, ktorý sa zvyšuje o približne 1,5 milióna eur.

„V príjmoch sú zapracované dividendy a podielová daň. Ďalej sú tam aj príjmy škôl a školských zariadení. Najväčšia položka výdavkov je transfer pre dopravný podnik vo výške 702.000 eur ako vyúčtovanie straty za rok 2017. Ďalej je to revitalizácia nákupného centra Centrum ako záväzok vo výške 151.500 eur. Ďalej 63.400 eur je na údržbu verejnej zelene a to kosenie, 50.000 je určených na údržbu dažďovej kanalizácie, 60.000 na opravu havarijného stavu oporného múra na ulici Za Kalváriou. Takisto ešte je doplnených 60.000 eur na súvislú opravu ciest a chodníkov na ulici Družstevnej a Murárskej,“ uviedla vedúca odboru ekonomiky a podnikania prešovskej radnice Martina Kolarčíková.

Pojednávanie o tzv. Ruskových zmenkách v stredu nebude

Výnos dane z príjmov sa na základe poslaneckého návrhu zvyšuje o 143.500 eur. „To znamená, že to bude približne viac ako 900.000 eur. Každomesačne dostávame takzvanú podielovú daň, ale stále vychádzame zo skutočnosti a prognózy, je to orientačné číslo. Snažíme sa dodržiavať princíp opatrnosti,“ vysvetlila Kolarčíková.

Môže vás zaujímať

PREŠOV: V meste postupne vyrastá 15-tisíc rôznych kvetov